Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Občan a obceCesta: Titulní stránka > Občan a obce > Nový občanský zákoník

 

Nový občanský zákoník

 
 
 


1. ledna 2014 nabyla účinnosti nejrozsáhlejší rekodifikace práva přijatá po roce 1989. Jedná se především o nový občanský zákoník, neboli zákon č. 89/2012 Sb. (dále i jako „NOZ“), jehož číslo, pod kterým byl tento právní předpis ve sbírce zákonů publikován, je považováno za symbolické.

Občanský zákoník je základním pramenem soukromého práva a navazuje na něj řada dalších doprovodných právních předpisů. Většina z nich již byla schválená a jsou platná (viz. dokument „Stav projednání doprovodné legislativy“),  včetně zákona č. 90/2012 Sb., o obchodních korporacích a zákona č. 91/2012 Sb., o mezinárodním právu soukromém, které byly publikovány současně s novým občanským zákoníkem.

Nový občanský zákoník je stěžejní normou, která dává právní rámec běžným životním situacím. Jeho znalost je pro právnické i fyzické osoby nezbytná. Seznámení se s ním však vzhledem k jeho rozsahu bude věcí nelehkou.

V této sekci se pokusíme Vás průběžně seznamovat se všemi důležitými skutečnostmi, které mohou napomoci správnému pochopení a následné aplikaci této obsáhlé rekodifikace.

 

Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Občan a obce - 2014 > Nový občanský zákoník

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu