Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rozvoj krajeCesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > RENREN > O projektu

 

RENREN

 
 
 

EU    RENREN - Renewable Energy Regions Network  Interreg4C

 

 

Program INTERREG IV.C

Projekt  „RENREN-Renewable ENergy REgions Network“ 

(Síť regionů využívajících obnovitelné zdroje energie)

 

Řešená problematika:

 Ústecký kraj se účastí v projektu zapojil do již existující evropské sítě regionů, která se zabývá možnostmi a efektivním využíváním obnovitelných zdrojů energie a navázal tak spolupráci v oblasti nakládání s těmito zdroji. Partnerství 15 evropských institucí umožňuje předávání a využití zkušeností mezi jednotlivými partnery projektu.

Projekt  RENREN  (Renewable Energy Geriomns Network) je založen na spolupráci  regionů, které jsou evropskými leadry na úseky  rozvoje obnovitelných zdrojů a energetické bezpečnosti Evropy:  Fedaral state of Schleswig -  Hollstein (SRN) , Welsh Assembly Government (Velká Británie),  Regional energy agency of Castilla y León (Španělsko), County Council of Jämtland, Institute of Rurald Development (Švédsko), Amt der Steiermärkischen Landesregierung (Steiermark,Rakousko), The Association of municipalities in the Westfjords (Island), Cyprus Institute of Energy (Kypr) Department of Innovation, Enterprise and employment of the government of Navarre (Španělsko), Andalusia Energy Agency (Španělsko). Tyto regiony budou předávat své zkušenosti a rozvíjet své znalosti ve spolupráci s „učícími se regiony“: Ústecký kraj,  Region Pays de la Loire (Francie), Agency for Social and Economic Development of Timís County (Rumunsko),  Lodz Region (Polsko), Region of Central Macedonia (Řesko),  Bay Zoltán Foundation for Applied Research, Institute for Logistics and Production Systems (Maďarsko).

 

Hlavním cílem projektu je podpora EU regionů v rozvoji e efektivním využívání obnovitelných zdrojů energie, a efektivní management a integrace těchto zdrojů do regionální ekonomiky.

Dalšími cíli jsou:

·         Zlepšení znalostí pracovníků regionálních úřadů

·         Vytvoření databáze nejlepších příkladů využívání obnovitelných zdrojů, řešení konfliktů a překonávání problémů

·         Zpracování modulu vzdělávání pracovníků regionálních úřadů.

Projekt je zaměřen na výměnu zkušeností při vytvoření  místních koncepcí pro rozvoj obnovitelných zdrojů  :  větrná energie, vodní energie, geotermální energie, biomasa, energie ze slunce, fotovoltaika.  Cílem je zajistit cíle EU na zajištění výroby elektrické energie do roku 2020 z 20 %. Cílem Ústeckého kraje v rámci projektu je poučení v oblasti řešení  střetů – obnovitelné zdroje energie, zejména větrné elektrárny a  solární elektrárny vyvolávají střety  při projednávání zejména z hlediska krajinného rázu a pohody obyvatelstva.  Spory jsou exitovány  současnou státní dotační politikou, která stávajícím systémem dotací  zejména v oblasti fotovoltaických elektráren  vyvolala  stavební boom v této oblasti na samou hranici únosnosti přenosové soustavy.

Celkové náklady  projektu: 2 163 216 EUR

Rozpočet Ústeckého kraje:     129 460 EUR

Z toho z vlastních zdrojů:         19 419 EUR

 

 

Ústecký kraj při realizaci projektu počítá se zapojením regionálních subjektů, projekt je v souladu s prioritami Operačního programu.

 

Hlavní aktivity projektu:

·         Podpora administrace a politiky Ústeckého kraje v oblasti využívání obnovitelných zdrojů energie (schvalování, ochrana životního prostředí,  integrace obnovitelných zdrojů do energetických sítí)

 

  • Vzdělávání a pracovní trh – dopad využívání obnovitelných zdrojů na regionální trh práce, vzdělávací moduly připravené místními výzkumnými centry nebo univerzitou nebo prům. podniky ve spolupráci s úřadem, zakládání a podpora činnosti MSP
  • Financování a finanční nástroje – financování elektráren - best practices, využívání potenciálu finančních instrumentů, risk management, využívání grantů a propagace využívání obnovitelných zdrojů v regionu

 

Trvání projektu:36 měsíců.

 

Odkazy

  • RENREN page
    RENREN - The Renewable ENergy Regions Network

 

Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Rozvoj kraje - 2014 > Projekty > RENREN

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní menu 

Přeskočit nabídku
 


Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu