Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Tiskové informace

 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4770 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 173 174 175 176 -177- 178 179 180 181 ... 191  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
18.5.2010Klášterecké lázně zahájily sezónu
O víkendu se uskutečnilo zahájení lázeňské sezóny v Klášterci nad Ohří. Proběhl zde byl bohatý kulturní program a svěcení lázeňských pramenů za účasti významných hostů. Za Ústecký kraj se zahájení zúčastnila radní Jana Ryšánková.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.5.2010Slavnostní otevření Rodinného a mateřského centra Mozaika
Myšlenka vytvořit v Lovosicích bezbariérové místo pro setkávání všech generací se stala skutečností. Občanskému sdružení se podařilo svépomocí a za podpory dárců vybudovat Rodinné a mateřské centrum Mozaika. Slavnostní otevření dne se konalo 17. května.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.5.2010Pomoc regionům postiženým povodněmi
Tisková zpráva Asociace krajů ČR z 18. 5. 2010 ke koordinaci postupu při protipovodňových opatřeních.
Mgr. Magdalena Hanáčková
18.5.2010Poděkování za podporu juniorského boxu
Zástupci občanského sdružení SK Barkas Petra Fleková a Martin Svoboda přišli poděkovat hejtmance Ústeckého kraje Janě Vaňhové za podporu, kterou Ústecký kraj pravidelně směřuje mladým boxerům. Poslední akcí bylo Mistrovství České republiky v boxu juniorů, které se konalo 7. – 9. května v Povrlech.
Mgr. Magdalena Hanáčková
17.5.2010Krajský úřad zaplavily děti
Den otevřených dveří na Krajském úřadu Ústeckého kraje v pondělí 17. května byl především určen pro žáky a studenty. Cílem bylo zapojení mládeže do projektu „Vydejte se po stopách praotce Čecha“. Více než 500 školáků a další zájemci z řad veřejnosti se také měli možnost seznámit s prací krajského úřadu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.5.2010Bertíci obdarovali dětské domovy v Ústeckém kraji
Charitativní projekt S Bertíkem za dětským úsměvem, který organizuje síť prodejen Albert, vynesl téměř 15 milionů korun. Bertík společně se zákazníky prodejen Albert pomáhá podpořit vzdělání a rozvoj dětí z dětských domovů a nově jim zároveň pomáhá vydělat si peníze.
Bc. Iveta Pelikánová
16.5.2010Slavnostní setkání u památníku Přemysla Oráče ve Stadicích
V neděli 16. května, v den, kdy podle kalendáře slaví svátek Přemysl, se ve Stadicích na Ústecku uskutečnilo setkání zemědělců u pomníku Přemysla Oráče na Královském poli. Náměstek hejtmanky Ústeckého kraje Arno Fišera zde vyhlásil nový ročník soutěže o nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.5.2010Terezínská tryzna za oběti nacistické perzekuce
Už desítky let si účastníci Terezínské tryzny připomínají uprostřed května památku a odkaz obětí nacistické perzekuce. Letošní pietní akt se konal v neděli také v rámci oslav 65. výročí ukončení 2. světové války. Věnec Ústeckého kraje položila hejtmanka Jana Vaňhová.
Mgr. Zbyněk Šebesta
15.5.2010Přijeďte na víkendové slavnosti na zámku Nový Hrad u Jimlína
Dobová listina z roku 1465 dokládá, že před 545 lety se začala datovat historie zámku Nový Hrad u Jimlína na Lounsku. V sobotu 15. května tu byly zahájeny dvoudenní víkendové Zámecké slavnosti spojené s tradiční Novohradskou poutí. Dopoledne se počasí umoudřilo a tak si sem na nádherné slavnosti v duchu renesance našly cestu stovky návštěvníků. V neděli sláva pokračuje, a to od 10 do 16 hodin (zámek se uzavře o hodinu později).
Mgr. Zbyněk Šebesta
14.5.2010Slavnostní zahájení úseku rychlostní silnice R6
Za účasti hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové byla v dnes slavnostně zahájena stavba rychlostní silnice R6 v úseku Lubenec - Bošov. Slavnostního výkopu se dále zúčastnili hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný, předseda dozorčí rady Státního fondu dopravní infrastruktury Lubomír Suk, zástupce Ředitelství silnic a dálnic a zhotovitele investice.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.5.2010Hejtmanka pozvala seniory na výlet do Hřenska
Na výlet po krásách Českého Švýcarska pozvala hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová seniory z domovů z oblasti Chomutovska a okolí.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.5.2010Praktické stáže na Zastoupení Ústeckého kraje v Bruselu - výběrové řízení 2010
Ústecký kraj vyhlašuje výběrové řízení na účastníky praktické stáže na Zastoupení Ústeckého kraje v Bruselu pro akademický rok 2010/2011. Výběrové řízení se uskuteční na Krajském úřadě Ústeckého kraje dne 20. 5. 2010. Přinášíme bližší informace k pracovní náplni a podmínkám stáže.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.5.2010Sportovní hry seniorů za podpory kraje
Dnes proběhl na litvínovském atletickém stadionu 23. ročník Sportovních her seniorů za účasti 650 sportovců. Hry pořádala krajská rada Svazu důchodců České republiky (SDČR) v Ústeckém kraji. Sportovní hry se konaly pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové a za podpory kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.5.2010Jednala pracovní skupina Asociace poskytovatelů sociálních služeb
Za účasti členky rady Ústeckého kraje Jany Ryšánkové, která má ve své kompetenci oblast kultury a památkové péče a sociálních věcí, se ve středu 12. května v Ústí nad Labem uskutečnilo pracovní setkání Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.5.2010Hejtmanka Jana Vaňhová se setkala s vedením Spolchemie
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová v doprovodu náměstka Arna Fišery dnes navštívila ústeckou Spolchemii. Jednání s vedením kraje se za Spolchemii zúčastnil předseda dozorčí rady Martin Procházka a předseda představenstva a generální ředitel François Vleugels.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.5.2010Sdružení připravuje Vinařskou stezku regionem
Na úvodní akci získali účastníci podrobnější informace o Vinařské stezce, dále o historii pěstování vinné révy v regionu a součástí byla i ochutnávka místních vín. Akce se za Ústecký kraj zúčastnila radní Jana Ryšánková a člen krajské rady Petr Jakubec.
Mgr. Zbyněk Šebesta
12.5.2010Novohradská pouť na Jimlíně
V sobotu 15. května se slavnostně otevřou brány Nového hradu v Jimlíně, který přivítá v nové sezóně své první návštěvníky.
Mgr. Magdalena Hanáčková
12.5.2010Hejtmanský den v Lounech
Další ze série hejtmanských dnů se uskutečnil 11. května 2010 v Lounech.
Mgr. Magdalena Hanáčková
10.5.2010Ústecký kraj se představil na Dni otevřených dveří v Bruselu
Na Dni otevřených dveří Výboru regionů při Evropské unii se prezentoval jako jeden ze dvou českých regionů také Ústecký kraj.
Mgr. Magdalena Hanáčková
10.5.2010Poradna při finanční tísni zahajuje činnost v Ústí nad Labem
Za účasti hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové a senátora Pavla Sušického byly dnes slavnostně otevřeny v budově krajského úřadu v Dlouhé ulici v Ústí nad Labem nové prostory Poradny při finanční tísni, kterou provozuje stejnojmenná obecně prospěšná společnost. Poradenství pro klienty poskytuje bezplatně.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.5.2010Hejtmanka Vaňhová: Pro Ústecký kraj je dokončení D8 naprostou prioritou
Hejtmanka dnes podepsala dopis předsedovi Vlády ČR, ve kterém ho vyzývá k přijetí opatření pro dokončení dálnice D8.
Mgr. Magdalena Hanáčková
9.5.2010Dětský domov v Žatci fandil vytrvalci Mezinárodního pražského maratónu
Děti z dětského domova v Žatci, který je příspěvkovou organizací zřizovanou Ústeckým krajem, dnes s napětím sledovali Mezinárodní pražský maratón. Jeden z vytrvalců chtěl svým neobvklým výkonem získat příspěvek sponzora a věnovat peníze z maratónu právě žateckým dětem. A povedlo se to!
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.5.2010Nedělní setkání s válečnými veterány k výročí ukončení války
V konferenčním sálu Krajského úřadu Ústeckého kraje v Ústí nad Labem byly v neděli 9. 5. ukončeny slavnostním shromážděním oficiální oslavy 65. výročí ukončení 2. světové války v našem kraji. V sobotu 8. května jsme oslavili Den osvobození. Válečné veterány, vojáky mnoha mírových misí i představitele Ruské federace, Francie a Velké Británie pozvala nejvyšší představitelka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
Mgr. Zbyněk Šebesta
8.5.2010Kludského vila v Jirkově byla po rekonstrukci otevřena
V sobotu byla v Jirkově za účasti hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové slavnostně otevřena po nákladné rekonstrukci vila rodu Kludských. Rekonstrukce Kludského vily stála přibližna 40 milionů korun, z toho 31,5 milionu Jirkovští získali prostřednictvím regionálního operačního programu z evropských fondů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.5.2010Rašeliniště bez hranic
Dne 29. dubna 2010 podepsal předseda Účelového sdružení přírodního parku „Krušnohoří / Vo-gtlandsko“ (Zweckverband Naturpark „Erzgebirge / Vogtland“), zemský rada Frank Vogel, smlouvu o poskytnutí dotace pro přeshraniční projekt „Revitalizace rašelinišť mezi Horou Sv. Šebestiána a Satzungem – 1. etapa“. Projekt je podporován z Evropského fondu pro regionální rozvoj, Programu Cíl 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Svobodným státem Sasko a Českou republikou.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 4770 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 173 174 175 176 -177- 178 179 180 181 ... 191  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu