Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web > Ústecký kraj > Udržitelný rozvoj

 

Udržitelný rozvoj

 
 
 

Co je to udržitelný rozvoj?
Udržitelný rozvoj je založen na integraci a rovnováze tří pilířů ekonomického, sociálního a ekologického. Je cíleným procesem změn v chování lidské společnosti. Stručně řečeno - udržitelný rozvoj představuje takový rozvoj, který uspokojuje potřeby současné generace bez ohrožování možností budoucích generací uspokojovat své vlastní potřeby. Základní myšlenkou udržitelnosti je dosažení harmonického stavu životního prostředí, sociálního prostředí a ekonomického rozvoje, současně s důrazem na prioritní význam rozvoje lidské osobnosti v podmínkách demokracie.  
Bylo využito informací z Národní sítě Zdravých měst ČR na  www.nszm.cz

Strategie udržitelného rozvoje Ústeckého kraje
Strategie udržitelného rozvoje Ústeckého kraje byla zpracována pod hlavičkou projektu Podpora přípravy strategií udržitelného rozvoje ve vybraných regionech České republiky. Hlavním iniciátorem tohoto projektu byli United Nations Development Programme, Ministerstvo životního prostředí a Ministerstvo pro místní rozvoj. V rámci tohoto projektu se zpracovávaly strategie pro Ústecký kraj a Liberecký kraj. O výstupy tohoto projektu se nyní mohou opírat všeobecné metodologické postupy, a zároveň zpracované regionální strategie poslouží jako model pro ostatní regiony v České republice.
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
5.9.2012Indikátory Strategie udržitelného rozvoje
Komentář k indikátorům za rok 2010, aktualizace indikátorů 2012 a 2013
Ing. Lucie Krainová

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů
 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu