Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rozvoj krajeCesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > ChemLog > Aktuality

 

O projektu

 
 
 

eu program         

   

MOOREVITAL 2018 - Fortgesetzter Moorschutz im Erzgebirge
MOOREVITAL 2018 - pokračování ochrany rašeliništʼ v Krušných horách


Projekt navazuje na úspěšnou spolupráci projektových partnerů v uplynulém dotačním období. V prosinci roku 2014 byl ukončen již druhý projekt nazvaný „Revitalizace rašelinišť mezi Horou Sv. Šebestiána a Satzung – realizační fáze“. Na české straně byla projektem realizována revitalizační opatření na dílčí části území, kde Ústecký kraj pokračoval jako projektový partner v monitoringu stavu rašelinných těles a změn v návaznosti na provedená revitalizační opatření, a to jak v hydrologických parametrech, tak i v odrazu vlivu na přírodní složky ekosystému. Na české straně budou na území cca 10 ha revitalizovány plochy rašeliniště „Zlatý důl“ zaměřené na podporu biotopu tetřívka obecného (Tetrao tetrix), i celého ekosystému a jeho funkcí včetně zlepšení retence vody v krajině, podpory malého vodního cyklu a vazby CO2. Ústecký kraj bude v rámci projektu opět zajišťovat monitoring hydrologických parametrů vod v toku Chomutovky, dále zajistí projektovou dokumentaci pro revitalizaci dalších navazujících ploch rašeliniště v rozsahu 60 ha.

       

Zahájení realizace 05/2017

Ukončení realizace 04/2020

Celkové náklady projektového partnera Ústecký kraj 4 374 340 Kč, z toho finanční spoluúčast Ústeckého kraje je 437 434 Kč

Více o projektu www.moorevital.sachsen.de  

 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Rozvoj kraje - 2014 > Projekty > MOOREVITAL 2018 > O projektu

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní menu 

Přeskočit nabídku
 


Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu