Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Ústecký kraj připravuje další evropské projekty

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Ústecký kraj připravuje další evropské projekty
Odbor evropských projektů krajského úřadu připravuje další projekty, čerpající z Evropské unie finanční prostředky alokované pro Českou republiku. V současné době předložil projektové žádosti o dotaci z Programu Interreg IIIA pod názvem Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na spolkový stát Sasko.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 20.12.2005

 

Ústecký kraj připravuje další evropské projekty

 

Odbor evropských projektů krajského úřadu připravuje další projekty, čerpající z Evropské unie finanční prostředky alokované pro Českou republiku. V současné době předložil projektové žádosti o dotaci z Programu Interreg IIIA pod názvem Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na spolkový stát Sasko v celkové výši 2,6 milionů korun. „Obsahem projektu je vytvoření portálu cykloturistiky Ústeckého kraje pro širokou veřejnost v návaznosti na spolkový stát Sasko. Portál se stane součástí internetové prezentace Ústeckého kraje a bude rozdělen pro odbornou i laickou veřejnost. Odborná část systému bude mít redakční a publikační systém a bude obsahovat tabulkovou, textovou a  mapovou část s možností přístupu na data připojením mapových služeb nebo stažením vybrané části dat,“ přiblížil podrobnosti náměstek hejtmana  Ústeckého kraje Petr Fiala.

Krajský odbor evropských projektů také předložil projektové žádosti o dotaci z Programu Interreg IIIA pod názvem „Integrovaný systém opatření využití a ochrany povrchových a podzemních vod v příhraniční oblasti Českosaského Švýcarska a Šluknovského výběžku v závislosti na výsledcích hydrogeologické syntézy“.  – Projekt „Lužice“. Nejvýznamnějším cílem projektu je zpracování technicko-ekonomického podkladu pro rozhodování a pro určení priorit investic do vodního hospodářství v této příhraniční oblasti. Navrhovaným projektem by byl vytvořen komplexní soubor podkladů pro veřejnou správu: pro vodohospodářské plánování a státní konjunktivní bilanci pozemních a povrchových vod. „Tak jako má kraj například zpracovánu studii silnic II.a III. tříd, nebo plán odpadového hospodářství, tak zde vznikne dokument, v němž budou shromážděny podklady pro kvalifikované budoucí rozhodování ve vodoprávním řízení, v územním rozhodování nebo stavebním řízení. Budeme z něj schopni získat informace například o lokalitách, kde se může do střetu zájmů dostat ochrana životního prostředí s těžebním, vodohospodářským, rekreačním a jiným využitím zájmového území, a to na obou stranách státní hranice,“ konstatoval Petr Fiala.

 

 

 

připravil: František Janačík, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení informací a vnějších vztahů

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 788

janacik.f@kr-ustecky.cz

 

 

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 29.12.2005 / 29.12.2005 | Zveřejnit od-do: 29.12.2005-29.1.2006
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu