Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Zastupitelé schválili krajský rozpočet na příští rok

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Zastupitelé schválili krajský rozpočet na příští rok
Na své poslední letošní schůzi 21.prosince schválili zastupitelé Ústeckého kraje rozpočet pro rok 2006. Kraj by měl v příštím roce hospodařit s bezmála deseti miliardami korun.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 22.12.2005

 

Zastupitelé schválili krajský rozpočet na příští rok

 

Na své poslední letošní schůzi 21.prosince schválili zastupitelé Ústeckého kraje rozpočet pro rok 2006. Kraj by měl v příštím roce hospodařit s bezmála deseti miliardami korun. Do rozpočtu byl zapracován předpokládaný přebytek z letošního rozpočtu ve výši 150 milionů korun a zastupitelé také rozhodli o tom, že rozpočet posílí o úvěr v maximální výši 150 milionů korun, který by měl být použit na financování investičních akcí v oblasti dopravy a zdravotnictví. „Rozpočet je zaměřen na rozvoj kraje a dokážeme s ním zabezpečit základní funkce kraje a služby, které kraj poskytuje občanům prostřednictvím svých příspěvkových organizací, ať už v oblasti zdravotnictví, školství nebo dopravy.

I tento rozpočet je výsledkem určitého kompromistu, který je vždy při sestavování takových dokumentů nezbytný. Samospráva má omezené množství prostředků a velmi mnoho úkolů a povinností. Není tedy možné dát každému tolik, kolik si řekne,“ uvedl hejtman Jiří Šulc. „Výpady některých zastupitelů, kteří kritizovali snížení dotací na regionální funkce knihoven nebo množství prostředků pro dopravní obslužnost považuji za matoucí a populistické. Na městské knihovny přispějeme v příštím roce částkou 7,5 milionů korun, což podle měst a obcí na zajištění jejich fungování postačí. Stejně tak je v rozpočtu i dost peněz na dopravní obslužnost, u které bude zachován stejný rozsah jako v letošním roce. Chci zdůraznit, že na rozdíl od sociálnědemokratické vlády, která jen slibuje, kraj dokázal najít pro své obce peníze na spolufinancování evropských projektů. Oproti letošnímu roku uvolníme na spolufinancování o sto milionů korun víc,“ dodal Jiří Šulc.

Nejvíce finančních prostředků, přibližně 6 miliard korun vynaloží kraj stejně jako v minulých letech na pokrytí přímý nákladů v oblasti školství, jde o dotace školám a školským zařízením, zřizovaných jak městy a obcemi, tak i samotným krajem.

Kraj ze svého rozpočtu bude i v příštím roce poskytovat dotace na všestranný rozvoj regionu. Celkem je v krajské pokladně pro účely nejrůznějších finančních podpor vyčleněno více než 324 milionů korun. Ve srovnání s rozpočtem pro rok 2005 je to o 12 milionů více. Na základě rozhodnutí krajských zastupitelů se však v příštím roce změní struktura krajem poskytovaných dotací. „Výrazně vzroste objem peněz, kterými kraj spolufinancuje projekty, které čerpají finanční prostředky z evropských strukturálních fondů a o něco se sníží objem přímých dotací, které kraj dosud rozděloval v rámci vlastních dotačních programů. Pokud chceme být při získávání evropských peněz úspěšní a pomoci v tomto směru i našim obcím, nemáme jinou možnost. Bez spolufinancování není možné na evropské dotace dosáhnout,“ řekl náměstek hejtmana Petr Fiala.  

            Pro investice vyčlenil kraj na příští rok 1,174 miliardy korun. Nejvíce peněz by z této kapitoly mělo směřovat na investic v oblasti školství (271,5 milionu korun), dopravy (237 milionu korun), zdravotnictví (137 milionu korun) a sociálních věcí (62 milionů korun). „Jak už bylo řečeno, rozpočet je otázkou kompromisu a myslím, že do něj bylo úspěšně zapracováno mnoho připomínek. Považuji ho za dobrý a myslím, že kraj může na jeho základě úspěšně pracovat. Zároveň také doufám, že ho v průběhu roku negativně neovlivní krkolomná salta vládní koalice v oblasti daní,“ poznamenal zástupce a náměstek hejtmana Radek Vonka.  

 

 

připravil: Vojtěch Krump, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení informací a vnějších vztahů

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 742

krump.v@kr-ustecky.cz

 

 

 

Poslední jednání Zastupitelstva Ústeckého kraje v roce 2005 zahájil zpěvem koled pěvecký sbvor ZUŠ Neštěmice pod vedením Jana Beneše
Poslední jednání Zastupitelstva Ústeckého kraje v roce 2005 zahájil zpěvem koled pěvecký sbvor ZUŠ Neštěmice pod vedením Jana Beneše

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 22.12.2005 / 23.12.2005 | Zveřejnit od-do: 22.12.2005-22.1.2006
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu