Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Antonín Terber: Za tříděný odpad v roce 2006 trekkingové kolo

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Antonín Terber: Za tříděný odpad v roce 2006 trekkingové kolo
V těchto dnech byla v Ústeckém kraji zahájena roznáška 250 tisíc informačních čtyřstránkových letáků s titulkem "Novoroční předsevzetí", propagujících třídění domácího odpadu. Informační kampaň i soutěž připravila ve spolupráci s Krajským úřadem Ústeckého kraje autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s. a záštitu nad celou akcí převzal člen Rady Ústeckého kraje Antonín Terber.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 22.12.2005

 

Antonín Terber: Za tříděný odpad v roce 2006 trekkingové kolo

 

V těchto dnech v našem kraji začíná informační kampaň, vyzývající k třídění odpadů do známých barevných plastových nádob v zelených, modrých, žlutých a bílých barvách. Pro domácnosti v našem kraji je připraveno 250 tisíc informačních čtyřstránkových letáků s titulkem „Novoroční předsevzetí“, do nichž je vložen plastikový sáček. Obsah letáčku nabízí nejen jednoduché návody k tomu, jak s tříděním odpadů začít, ale při zaslání správné odpovědi v tipovací soutěži získává každý možnost uspět v soutěži o ceny, v níž je hlavní výhrou trekingové kolo. Informační kampaň i soutěž připravila ve spolupráci s Krajským úřadem Ústeckého kraje autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s. a záštitu nad celou akcí převzal člen Rady Ústeckého kraje Antonín Terber.

            „Domácí odpad není určen na skládky, je nutné na něj pohlížet jako na surovinou, určenou k dalšímu zpracování. Těší mě, že obce v našem kraji jsou na tom s tříděním ve srovnání s jinými regiony velice dobře. Přesto ale cítíme potřebu intenzivněji propagovat myšlenku třídění odpadů – je to veřejné téma, o němž se zatím v našem regionu příliš nemluví,“ konstatoval člen Rady Ústeckého kraje. Součástí informační kampaně pro rok 2006 bude několik akcí zacílených na propagaci třídění domovního odpadu. „Pro mnohé už není problém separovat doma sklo, plasty nebo papír. Naprosto jiná situace nastává ve chvíli, kdy se potřebujeme zbavit různých typy baterií do domácích spotřebičů. Věřím, že se ve veřejné diskusi objeví několik dobrých nápadů, jak se účinně vracet k recyklaci,“ nastínil Antonín Terber jeden z konkrétních cílů začínající informační kampaně.

 

  • Do třídění komunálního odpadu je již intenzivně zapojeno 320 měst a obcí Ústeckého kraje  - díky projektu, se do třídění odpadů zapojilo 31 obcí.

 

  • V současné době obyvatelé Ústeckého kraje vytřídí 14,99 kg odpadů osobu/rok (bez kovů) oproti 12,04 kg osobu/rok v loňském roce.

 

  • V roce 2005 bylo celkem instalováno 785 nádob do 108 obcí v kraji, přičemž u 5 obcí se podařilo rozšířit sběr tříděného odpadu na všechny tři komodity, u 3 obcí se zavedl nádobový systém tříděného sběru,  10 obcí  zkušebně zavedlo sběr bílého skla a celkem 31 obcí doposud vůbec odpady netřídilo a díky výpůjčce nádob začal systém třídění odpadů fungovat.

 

 

připravil: František Janačík, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení informací a vnějších vztahů

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 788

janacik.f@kr-ustecky.cz

 

 

Krajský radní Antonín Terber zahájil informační kampaň propagující separovaný sběr domácího odpadu
Krajský radní Antonín Terber zahájil informační kampaň propagující separovaný sběr domácího odpadu

 

Odkazy

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 22.12.2005 / 22.12.2005 | Zveřejnit od-do: 22.12.2005-22.5.2006
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu