Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Pracovníci rozvojových center převzali na krajském úřadu osvědčení

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Pracovníci rozvojových center převzali na krajském úřadu osvědčení
Slavnostním předáváním osvědčení 20.prosince skončil kurz zaměřený na řízení projektů financovaných z evropských fondů. Začal na konci září a byl určen především pro pracovníky rozvojových center, která vznikla v Ústeckém kraji.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 20.12. 2005

 

Pracovníci rozvojových center převzali na krajském úřadu osvědčení

 

Slavnostním předáváním osvědčení dnes (20.12.) skončil kurz zaměřený na řízení projektů financovaných z evropských fondů. Začal na konci září a byl určen především pro pracovníky rozvojových center, která vznikla v Ústeckém kraji. Tato centra jsou určena potenciálním žadatelům o prostředky ze strukturálních fondů EU. Akreditovaný kurz, kterého se zúčastnilo 25 osob, zajišťovala firma Akses. „Každý účastník si odnesl certifikát, který je zároveň podmínkou pro provoz rozvojového centra. Ti kteří certifikát získali, by nyní měli velmi dobře znát projektový cyklus, operační programy, projektové žádosti a jejich přílohy, veřejné zakázky a mnohé další potřebné věci ke zpracování a řízení projektů,“ uvedl náměstek a zástupce hejtmana Ústeckého kraje Radek Vonka.

Kurz zorganizoval odbor regionálního rozvoje krajského úřadu v rámci projektu BROÚK (Budoucí rozvoj Ústeckého kraje), který je financován ze Společného regionálního operačního programu. Tento program je zaměřen především na přípravu projektů pro čerpání finančních prostředků ze strukturálních fondů v příštím plánovacím období Evropské unie 2007 - 2013. Celkový rozpočet projektu BROÚK je 47 milionů korun (75 procent z této částky získal kraj z Evropské unie, zbylé prostředky jdou z rozpočtu kraje a ze státního rozpočtu). V rámci něj v kraji v současné době postupně zahajuje činnost celkem 19 rozvojových center. Právě při práci v nich by měli účastnici kurzu využít nově získané znalosti a pomáhat zájemcům o evropské finanční zdroje například s přípravou projektů nebo se zpracováním žádostí.

 

 

připravil: Vojtěch Krump, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení informací a vnějších vztahů

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 742, 737 203 663

krump.v@kr-ustecky.cz

 

 

 

Pracovníci rozvojových center převzali na krajském úřadu osvědčení

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 20.12.2005 / 20.12.2005 | Zveřejnit od-do: 20.12.2005-20.1.2006
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu