Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Petr Fiala: Jde nám o efektivní nemocnice a kvalitní lékařskou péči

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Petr Fiala: Jde nám o efektivní nemocnice a kvalitní lékařskou péči
V konferenčním sále krajského zastupitelstva v Ústí nad Labem se konala 15. prosince konference, jejímž ústředním tématem byl projet nazvaný Efektivní zdravotnictví v podmínkách Ústeckého kraje.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne  15.12. 2005

 

Petr Fiala: Jde nám o efektivní nemocnice a kvalitní lékařskou péči

 

V konferenčním sále krajského zastupitelstva v Ústí nad Labem  se konala dnes (15. prosince) konference, jejímž ústředním tématem byl projet nazvaný Efektivní zdravotnictví v podmínkách Ústeckého kraje. Jednání, nad nímž převzal záštitu hejtman Jiří Šulc, se zúčastnil  také jeho náměstek Petr Fiala, krajský radní Vladimír Záhorský a vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Petr Severa.  Mezi účastníky byli rovněž představitelé zdravotnických zařízení, zástupci odborné zdravotnické veřejnosti, zástupci orgánů státní správy, krajští zastupitelé a starostové měst našeho regionu, která provozují nemocnice.

   Projekt Efektivní zdravotnictví Ústeckého kraje (je mezi ostatními  kraji v podstatě první vlaštovkou tohoto druhu),  jehož iniciační část byla zahájena v červnu letošního roku, vstoupil  zmíněnou konferencí do vlastní  realizace. Za cíl si klade zajistit ve zdravotnických zařízeních v majetku kraje i v jejich vztazích s ostatními subjekty systému zdravotní péči o občany takové změny, které přinesou zlepšení řízení a hospodaření nemocnic, zvyšování úrovně zdravotní péče a v neposlední řadě také zachovaní nebo i zlepšení dostupnosti zdravotní péče.

   Náměstek hejtmana, který je garantem projektu mimo jiné  také řekl: „ Jde nám  především o  zajištění kvalitní a dostupné  zdravotní péče. Troufám si tvrdit, že je to jedna  z nejvyšších priorit a snah  Ústeckého kraje. Potřebujeme dobře fungující zdravotnická zařízení, jejich páteř tvoří krajské nemocnice.  Proto se všemi možnými prostředky snažíme prosadit potřebné změny. Problematika nemocnic, se v poslední době, bohužel, stala terčem politického boje především na půdě parlamentu, v němž převažují určité mocenské tendence a  snahy uchopit problematiku jinak než je žádoucí, tedy  věcně a odborně. Projekt Efektivní zdravotnictví Ústeckého kraje není závislý na transformaci krajských nemocnic z příspěvkových  organizací na akciové společnosti. Právní forma těchto organizací,  v jejímž rámci zdravotnická zařízení fungují v současnosti, však výrazně  omezuje  uskutečnění racionálních změn, které se zamýšlenou  efektivitou přímo souvisejí. Kraj proto bude i nadále usilovat o uskutečnění transformace. Věřím, že dnešní jednání povede k věcné diskusi a hledání cest jak věci řešit a ne je komplikovat. “

 

připravila: Naďa Kocábková, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení informací a vnějších vztahů

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 741

kocabkova.n@kr-ustecky.cz

 

 

Petr Fiala: Jde nám o efektivní nemocnice a kvalitní lékařskou péči

Petr Fiala: Jde nám o efektivní nemocnice a kvalitní lékařskou péči

 
Zodpovídá: Naděžda Kocábková
Vytvořeno / změněno: 15.12.2005 / 16.12.2005 | Zveřejnit od-do: 15.12.2005-15.1.2006
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu