Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Studenti vysokých škol převzali od hejtmana svá stipendia

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Studenti vysokých škol převzali od hejtmana svá stipendia
Slavnostní předání Stipendií Ústeckého kraje se uskutečnilo 14.prosince v konferenčním sále krajského úřadu. Studentům předal smlouvy o poskytnutí stipendia osobně hejtman Jiří Šulc.
 

 
 

 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 14. 12.2005

 

Studenti vysokých škol převzali od hejtmana svá stipendia

 

Slavnostní předání Stipendií Ústeckého kraje se uskutečnilo dnes, 14.prosince, v konferenčním sále krajského úřadu. Studentům předal smlouvy o poskytnutí stipendia osobně hejtman Jiří Šulc. I když z losování, které se uskutečnilo 25. října, vzešlo 89 stipendistů, z příspěvku 20 tisíc korun se nakonec může radovat všech 101 studentů, kteří vyhověli podmínkám pro jeho udělení. „Přišlo nám nespravedlivé, že někteří studenti s výbornými výsledky neměli při losování štěstí a nedostalo se na ně,“ řekl hejtman ve svém projevu a dodal: „Proto jsme s radními dali hlavy dohromady a rozhodli se, že jim vyjdeme vstříc a poskytneme stipendium všem, kteří splnili stanovené podmínky.“

Celkem kraj podpořil v akademickém roce 2005/2006 studenty vysokých škol částkou  3,2 milionu korun. „Jsme si vědomi toho, že dvacet tisíc korun, které vám dáváme, na všechny výdaje při studiu zdaleka nestačí, ale také z osobní zkušenosti vím, že v době, kdy jsem já studoval, byla každá koruna dobrá.  Věřím, že i  vám se budou hodit a to, že jsme se vám takto rozhodli přilepšit  bude i dostatečnou motivací k tomu, abyste i v příštích letech dosahovali vynikajících studijních výsledků. Domnívám se, že Ústecký kraj vám pod stromeček nadělil hezký a užitečný dárek,“ řekl hejtman studentům.

 

připravila: Naďa Kocábková, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení informací a vnějších vztahů

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 741

kocabkova.n@kr-ustecky.cz

 

 

 

Studenti vysokých škol převzali od hejtmana svá stipendia

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 14.12.2005 / 14.12.2005 | Zveřejnit od-do: 14.12.2005-14.1.2006
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu