Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Zasedala krajská Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Zasedala krajská Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace
Na svém druhém zasedání se 6.prosince sešla krajská Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace. Rada pracuje jako komise Rady Ústeckého kraje, vznikla letos v květnu a jejím předsedou je zástupce a náměstek hejtmana Radek Vonka.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 6.12. 2005

 

Zasedala krajská Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Na svém druhém zasedání se 6.prosince sešla krajská Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace. Rada pracuje jako komise Rady Ústeckého kraje, vznikla letos v květnu a jejím předsedou je zástupce a náměstek hejtmana Radek Vonka. Je devítičlenná a své zástupce do ní delegovali společnosti, které se vědou, výzkumem, vývojem a inovacemi zabývají nebo tuto oblast v kraji významnou měrou ovlivňují. „Rada by měla vytvářet podmínky pro rozvoj vědy a výzkumu v našem regionu. Jejím prostřednictvím bychom jako politici chtěli vytvořit prostor pro to, aby oborníci z vysokých škol a podniků, které se výzkumem zabývají, mohli ovlivňovat postup kraje v této oblasti rozvoje,“ uvedl Radek Vonka.

Na programu jednání rada byl mimo jiné návrh na zřízení Komise Rady Asociace krajů ČR pro výzkum, vývoj a inovace. „Myslím, že tato komise by mohla pracovat jako partner vládní Rady pro vědu a výzkum, ministerstva pro místní rozvoj, ministerstva průmyslu a CzechInvestu,“ poznamenal Radek Vonka. Účastníci jednání se dále seznámili s prezentací chemického a strojírenského klastru nebo projednání postupu studie „Analýza a Návrh akčního plánuregionální inovační strategie Ústeckého kraje.

Během schůze krajské  Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace byly také představeny její nové internetové stránky (www.radavvi.org).

 

 

připravil: Vojtěch Krump, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení informací a vnějších vztahů

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 742

krump.v@kr-ustecky.cz

 

Zasedala krajská Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 8.12.2005 / 8.12.2005 | Zveřejnit od-do: 8.12.2005-8.1.2006
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu