Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Nadace Dalkia se v našem regionu zabydlela a chce své aktivity rozvíjet

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Nadace Dalkia se v našem regionu zabydlela a chce své aktivity rozvíjet
V konferenčním sále Krajského úřadu Ústeckého kraje se 5. prosince uskutečnilo slavnostní předání symbolických šeků příjemcům nadačních příspěvků Nadačního fondu Dalkia Česká republika.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne  5. 12. 2005

 

Nadace Dalkia se v našem regionu zabydlela a chce své aktivity rozvíjet

 

V konferenčním sále Krajského úřadu Ústeckého kraje se dnes,  5. prosince, uskutečnilo slavnostní předání symbolických šeků příjemcům nadačních příspěvků Nadačního fondu Dalkia Česká republika.  Nadační fond, jehož zřizovatelem je energetická skupina Dalkia ČR(do jeho skupiny patří rovněž trmická Teplárna) ročně disponuje částkou přesahující 6 milionů korun. Společnost Dalkia ČR je v republice největším výrobce a distributorem tepla.  

Slavnostního aktu se také zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc, který je rovněž členem správní rady tohoto fondu a nechyběl zde ani jeho zástupce a náměstek hejtmana Radek Vonka. „Když jsme se zde v loňském roce sešli abychom odstartovali práci Nadačního fondu Dalkia v Ústeckém kraji, přál jsem tomuto projektu mnoho úspěchů a doufal, že se mu bude dařit,“ řekl  hejtman. Konstatoval, že ho těší, že se přání stalo skutečností a nadace se v regionu zabydlela a má neustálou snahu své aktivity rozvíjet a zviditelňovat se.

Nadační fond byl založen v roce 2000 a jeho hlavním cílem je přispět ke snížení nezaměstnanosti v regionech, v nichž společnost Dalkia působí. Činnost nadačního fondu spočívá v pomoci těm, kteří přišli se zajímavým podnikatelským záměrem, ale nemají dostatek prostředků na jeho realizaci.  Fond nejvíce podporuje drobné a malé podnikatele, kteří přicházejí s projekty v oblasti služeb, výrob a aktivit s veřejně prospěšným charakterem. Jde například o služby obyvatelstvu, sociální služby, tradiční i netradiční řemesla a činnosti, které se týkají ochrany životního prostředí.  Kromě toho nadační fond provádí poradenskou službu a asistuje při samotné realizaci prostřednictvím jednotlivých „kmotrů“, kterými jsou zaměstnanci společnosti Dalkia. „Vítám každou iniciativu a aktivitu, která pomáhá snižovat nezaměstnanost,“ zdůraznil Jiří Šulc s tím, že náš region stále patří k místům s nedostatkem pracovních příležitostí a bohužel asi ještě nějaký čas s tímto fenoménem bude bojovat. „Domnívám se, že přístup nadace by mohl sloužit jako příklad pro mnoho jiných firem a podniků, které v našem kraji působí,“ přál by si představitel Ústeckého kraje.

Nadační fond Dalkia Česká republika působí v Moravskoslezském a Oloumouckém kraji a od loňska rovněž v kraji Ústeckém.  Podle předsedy správní rady fondu Zdeněka Duby  v průběhu necelých 6 let od svého založení pomohl nadační fond vytvořit podmínky pro vznik 691 nových dlouhodobých pracovních míst, z toho 136 pro zdravotně postižené 136, celkem podpořil 237 projektů.  V letošním roce pomohl vytvořit podmínky pro vznik 133 nových pracovních příležitostí  v rámci 67 schválených projektů. V Ústeckém kraji to  představuje 7 přijatých projektů a 15 nových míst. Jde kupříkladu o zpracování fotografických prací, opravy a údržbu motorových vozidel, karosářské práce a drobné mechanické opravy, zpracování betonářské oceli a prodej armovacích sítí, svařovací práce a montáže plynových rozvodů a zařízení, kadeřnické a manikérské služby a výrobu klíčů. Mezi prvními, kterým Jiří Šulc předal symbolický šek nadace, byla  Alžběta Kolingerová z Cítolib na Lounsku a Ivana Poschová z Děčína.

 

 

Připravila: Naďa Kocábková, kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

oddělení informací a vnějších vztahů,Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem,

tel. 475 657 741

kocabkova.n@kr-ustecky.cz

 

 

 

Jiří Šulc předává symbolický šek Ivaně Poschové
Jiří Šulc předává symbolický šek Ivaně Poschové

 
Zodpovídá: Naděžda Kocábková
Vytvořeno / změněno: 5.12.2005 / 5.12.2005 | Zveřejnit od-do: 5.12.2005-5.1.2006
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu