Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Soud očistil vedoucího odboru kultury a památkové péče krajského úřadu

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
"Jsem rád, že jsme se nenechali dostrkat k unáhleným řešením - kdybychom ustoupili mediálnímu tlaku a na základě několika hanebných článků odvolali Petra Nováka z jeho funkce před posledním soudním verdiktem, byla by to chyba. Jsem rád, že celá věc končí a vedoucí odboru kultury se bude moci v klidu věnovat své práci," poznamenal hejtman Jiří Šulc.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 15.9. 2005

 

Soud očistil vedoucího odboru kultury a památkové péče krajského úřadu

 

Krajský soud v Ústí nad Labem dnes očistil vedoucího odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu Ústeckého kraje Petra Nováka. Zrušil rozsudek Okresního soudu v Lounech, který ho odsoudil za to, že jako vedoucí referátu kultury lounského okresního úřadu neochránil před chátráním zámek v Dobříčanech nedaleko Žatce. Krajský soud však došel k závěru, že Novák postupoval zcela v souladu ze zákonem a nemohl pro záchranu památky udělat víc než učinil. Kauza se táhla téměř tři roky. „Cítím zadostiučinění, po jednání okresního soudu jsem začínal pochybovat o tom, že soudy jsou nestranné. Vždy jsem tvrdil, že jsme pro záchranu této kulturní památky jsme udělali všechno, co bylo v daných podmínkách možné a těší mě, že mi krajský soud dal za pravdu,“ řekl Petr Novák.

            V průběhu soudního řízení byl Krajský úřad Ústeckého kraje v mediích několikrát napadán kvůli setrvání Petra Nováka ve funkci vedoucího odboru, ačkoli Petr Novák se snažil obhajovat i veřejně.

            „Jsem rád, že jsme se nenechali dostrkat k unáhleným řešením - kdybychom ustoupili mediálnímu tlaku a na základě několika hanebných článků odvolali Petra Nováka z jeho funkce před posledním soudním verdiktem, byla by to chyba. Jsem rád, že celá věc končí a vedoucí odboru kultury se bude moci v klidu věnovat své práci,“ poznamenal hejtman Jiří Šulc.

 

 

Vydala: Mgr. Romana Žatecká, tisková mluvčí Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 754, mobil 603 192 631

e-mail: zatecka.r@kr-ustecky.cz

 

 

 
Zodpovídá: 11
Vytvořeno / změněno: 15.9.2005 / 15.9.2005 | Zveřejnit od-do: 15.9.2005-15.12.2005
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu