Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Šest nových sanitek pro občany Ústeckého kraje

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Šest nových sanitek pro občany Ústeckého kraje
Celkem šest nových sanitních vozů předal dnes (12. 9. 2005) Zdravotnické a záchranné službě Ústeckého kraje oficiálně do užívání hejtman Jiří Šulc. V posledních třech letech nakoupil Ústecký kraj pro záchrannou službu vybavení za více než 30 milionů korun. V roce 2003 to bylo 6 defibrilátorů (2 miliony korun), v roce 2004 celkem 4 sanitní vozy (6 milionů korun) a komunikační a informační sytém zabezpečení radiové sítě na celém území kraje (8,8 milionů korun) a letos 10 sanitních vozů (14,1 milionu korun).
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 12. 9. 2005

 

Šest nových sanitek pro občany Ústeckého kraje

 

Celkem šest nových sanitních vozů předal dnes (12. 9. 2005) Zdravotnické a záchranné službě Ústeckého kraje oficiálně do užívání hejtman Jiří Šulc. V průběhu předání vozů hejtman s trochou nadsázky demonstroval situaci v českém zdravotnictví - pokusil se totiž oživit figurínu, která symbolizovala zdravotnictví jako na smrt nemocného pacienta. „Naše zdravotnictví je ve velmi vážném až kritickém stavu, na jeho záchranu nezbývá mnoho času, je takříkajíc za minutu dvanáct. V našem kraji ho pomáháme udržet při životě například tímto nákupem sanitek z krajského rozpočtu. Myslím, že pomyslným lékem, který by mohl přispět k zlepšení jeho stavu, je i chystaná transformace našich nemocnic na akciové společnosti,“ řekl hejtman Jiří Šulc.

Výběrové řízení na nákup vozů, které byly předány záchranné službě, vyhlásil kraj na konci loňského roku a bylo uzavřeno v únoru. Jeho vítězem se stala firma SICAR, s.r.o., Sibřina. S tou kraj uzavřel smlouvu o dodávce deseti vozů za celkem 14,165 milionu korun (včetně DPH). Jedná se o moderní vozidla na podvozku Volkswagen Transporter T5, vybavená ABS+EDS, zesíleným stabilizátorem, tlumiči, pérováním a nosností zvýšenou o 200 kilogramů. Podle smlouvy měl dodavatel deset nových vozů pro Zdravotnickou záchrannou službu Ústeckého kraje dodat do poloviny září, nabídl však kraji, že čtyři vozy dodá v předstihu. Této možnosti kraj pochopitelně využil a záchranka tak užívá čtyři vozy již od července. Šest dnes předaných vozů bude k pacientům vyjíždět z Mostu, Teplic, Ústí nad Labem, Roudnice nad Labem, Lovosic a Děčína. 

V posledních třech letech nakoupil Ústecký kraj pro záchrannou službu vybavení za více než 30 milionů korun. V roce 2003 to bylo 6 defibrilátorů (2 miliony korun), v roce 2004 celkem 4 sanitní vozy (6 milionů korun) a  komunikační a informační sytém zabezpečení radiové sítě na celém území kraje (8,8 milionů korun) a letos 10 sanitních vozů (14,1 milionu korun). „Myslím, že peníze investované do vybavení pro záchranáře jsou dobře vynaložené, jejich rychlý zásah má v případě ohrožení života rozhodující význam. Musím ale připomenout, že když toto vybavení nakupujeme z krajského rozpočtu do jisté míry suplujeme roli státu a zdravotních pojišťoven, které by měly péči o zdraví občanů financovat,“ poznamenal Jiří Šulc. Kromě nákupu vybavení kraj také financuje výstavbu nových oblastních středisek zdravotnické záchranné služby v Mostě a v Litoměřicích. Na běžný provoz Záchranné zdravotnické služby Ústeckého kraje pak přispívá částkou přibližně 200 milionů korun ročně.

 

 

Vydala: Mgr. Romana Žatecká, tisková mluvčí Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 754, mobil 603 192 631

e-mail: zatecka.r@kr-ustecky.cz

 

 

Šest nových sanitek pro občany Ústeckého kraje

 
Zodpovídá: 11
Vytvořeno / změněno: 12.9.2005 / 12.9.2005 | Zveřejnit od-do: 12.9.2005-12.12.2005
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu