Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Petr Fiala: Komunikace s nemocnicí se zlepšila, situace se uklidňuje

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Petr Fiala: Komunikace s nemocnicí se zlepšila, situace se uklidňuje
. "Jmenování komise vedlo podle mého názoru ke zlepšení komunikace uvnitř nemocnice a přispělo k celkovému uklidnění situace. Zástupci lékařů mají jejím prostřednictvím možnost předkládat podněty vedení nemocnice a Ústeckému kraji jako zřizovateli dává práce komise příležitost přímo se seznámit s jejich názory a postoji," uvedl náměstek hejtmana Petr Fiala.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 17. 8. 2005

 

Petr Fiala: Komunikace s nemocnicí se zlepšila, situace se uklidňuje

 

Zástupci Ústeckého kraje absolvovali v těchto dnech sérii jednání v mostecké nemocnici. Náměstek hejtmana Petr Fiala, krajský radní Vladimír Záhorský a vedoucí odboru zdravotnictví krajského úřadu Petr Severa se postupně zúčastnili jednání její strategické komise, dozorčí rady a primářské porady.

Strategická komise Nemocnice Most pracuje od počátku letošního roku jako poradní orgán jejího vedení. Její činnost inicioval Ústecký kraj v době, kdy došlo k problémům v komunikaci mezi vedením nemocnice a  jejími zaměstnanci. „Jmenování komise vedlo podle mého názoru ke zlepšení komunikace uvnitř nemocnice a přispělo k celkovému uklidnění situace. Zástupci lékařů mají jejím  prostřednictvím možnost předkládat podněty vedení nemocnice a Ústeckému kraji jako zřizovateli dává práce komise příležitost přímo se seznámit s jejich názory a postoji,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Fiala. Pondělní jednání strategické komise bylo věnováno především problematice ošetřovatelské péče a akreditačních standardů zdravotní péče. Účastníci jednání se shodli na tom, že Mostecká nemocnice by akreditaci měla v dohledné době získat. Ta je vhodná pro další rozvoj nemocnice a dá se předpokládat, že v budoucnu by se bez ní nemocnice jen těžko prosazovala v konkurenci ostatních zdravotnických zařízení.

Jednání dozorčí rady pak bylo věnováno především hodnocení hospodaření nemocnice v prvním pololetí letošního roku. Zástupci kraje se seznámili s aktuálními ekonomickými výsledky a naplněním investičního fondu. Bezprostředně po schůzi dozorčí rady navštívili zástupci Ústeckého kraje dětské oddělení mostecké nemocnice. „Seznámili jsem se s chodem tohoto oddělení a musím říct, že výsledky pediatrů v mostecké nemocnici jsou obdivuhodné. Péče o předčasně narozené děti je tu na špičkové úrovni,“ pochválil lékaře Petr Fiala.

Setkání s primáři během jejich porady pak zástupci kraje využili k tomu, aby je informovali o postupu změny právní formy krajských nemocnic. „Znovu jsme lékaře ujistili o tom, že nemocnice jako akciové společnosti zůstanou plně v majetku kraje a že neplánujeme jejich prodej. Shodli jsme se tak na tom, že prioritou je, aby transformace nijak neohrozila kvalitu, rozsah a dostupnost zdravotní péče pro občany našeho kraje. Jsme přesvědčen, že změna právní formy nemocnic je v zájmu všech občanů našeho kraje, přispěje totiž k tomu, aby nemocnice pracovaly efektivněji a hospodárněji,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Fiala.

 

 

Vydala: Mgr. Romana Žatecká, tisková mluvčí Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 754, mobil 603 192 631

e-mail: zatecka.r@kr-ustecky.cz

 

 

 

 

Petr Fiala: Komunikace s nemocnicí se zlepšila, situace se uklidňuje

 
Zodpovídá: 11
Vytvořeno / změněno: 17.8.2005 / 17.8.2005 | Zveřejnit od-do: 17.8.2005-17.10.2005
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu