Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Rozvoj kraje by mohl urychlit výzkum a inovace

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Rozvoj kraje by mohl urychlit výzkum a inovace
Na prvním jednání se dnes (17.8.) sešla krajská Rada pro vědu, vývoj, výzkum a inovace. Vznikla na základě rozhodnutí Rady Ústeckého kraje v květnu letošního roku a bude sloužit jako její poradní orgán. Předsedou rady je náměstek a zástupce hejtmana Radek Vonka.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 17.8.2005

 

Rozvoj kraje by mohl urychlit výzkum a inovace

 

Na prvním jednání  se dnes (17.8.) sešla krajská Rada pro vědu, vývoj, výzkum a inovace. Vznikla na základě rozhodnutí Rady Ústeckého kraje v květnu letošního roku a bude sloužit jako její poradní orgán. Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace je osmičlenná a své zástupce do ní delegovali  společnosti, které se vědou, výzkumem, vývojem a inovacemi zabývají nebo tuto oblast v kraji významnou měrou ovlivňují. „Ústecký kraj chce na poli vědy a výzkumu nastavit určité parametry, které by mu umožnily účinně tyto oblasti podporovat. Jsem velmi rád, že přestavitelé podniků a institucí, které jsme oslovili, přijali naší nabídku a budou s námi spolupracovat. Chtěl bych předeslat, že politici, kteří v této radě zastupují Ústecký kraj, nemají žádné vědecké nebo inovátorské ambice. Nemáme v této oblasti zkušenosti, ale jsme si vědomi toho, že inovace a výzkum mohou významně pomoci rozvoji našeho regionu. Proto jsem oslovili odborníky, kteří nám svými zkušenostmi mohou pomoci,“ řekl v úvodu jednání zástupce a náměstek hejtmana Radek Vonka, který zastává funkci  předsedy rady.

 

Členy Rada pro vědu, vývoj, výzkum a inovace jsou:

·         Radek Vonka, náměstek a zástupce hejtmana Ústeckého kraje (předseda)

·         Ing. Štěpán Popovič, CSc. Dr. h.c. generální ředitel, Glaverbel Czech, a.s., člen skupiny Glaverbel

·         Ing. Petr Fiala, náměstek hejtmana Ústeckého kraje

·         Ing. Luděk Nechleba, poradce generálního ředitele, CzechInvest,

·         Luboš Měkota, generální ředitel, Mostecká uhelná a.s.

·         Ing. Milan Nečas, vedoucí technického odboru Chemopetrol a.s. Litvínov

·         Ing. Milan Petrák, ředitel Výzkumného ústavu anorganické chemie, a.s. Ústí nad Labem (místopředseda rady)

·         Doc. Ing. Iva Ritschelová, CSc., prorektorka pro vědu a zahraniční vztahy Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.

 

Na programu jednání rady byla například problematika klastrů (zájmová sdružení podnikatelských subjektů s podobným zaměřením, která přispívají k rozvoji konkurenceschopnosti regionu a napomáhají rozvoji inovací) a možnosti jejich vzniku v Ústeckém kraji. Zástupci ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně radu pro vědu a inovace seznámili s projektem Kampus UJEP, s jeho architektonickou studií a otázkami spojenými s jeho financováním. Rada také projednala a doporučila účast kraje na veletrzích investičních příležitostí v příštím roce.

 

 

Vydala: Mgr. Romana Žatecká, tisková mluvčí Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 754, mobil 603 192 631

e-mail: zatecka.r@kr-ustecky.cz

 

 

 
Zodpovídá: 11
Vytvořeno / změněno: 17.8.2005 / 17.8.2005 | Zveřejnit od-do: 17.8.2005-17.10.2005
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu