Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Kraj vítá nové záměry v ošetřovatelské péči

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Kraj vítá nové záměry v ošetřovatelské péči
Inženýr Petr Severa požádal hlavní sestry, aby do té doby připravily detailnější materiály, v nichž budou podrobněji a konkrétněji zpracovány vize, jak by měla aktivní ošetřovatelské péče s přechodem nemocnic na akciové společnosti od 1.1.2006 vypadat.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 5.8 2005

 

Kraj vítá nové záměry v ošetřovatelské péči

 

Hlavní sestry z nemocnic v  Mostě, Chomutově, Děčíně a Ústí nad Labem se sešly v pátek 5. srpna 2005  s uvolněným členem Rady Ústeckého kraje  MUDr. Vladimírem Záhorským a vedoucím odboru zdravotnictví krajského úřadu ing. Petrem Severou. Jednali o pracovní verzi záměrů v ošetřovatelské péči uvedených zdravotnických zařízeních,  které spadají do kompetence řízení krajem. Všichni zúčastnění se shodli, že je potřeba  pracovníky ve zdravotnictví  při realizaci dané problematiky  podpořit a  postupovat společně.

Dohodli se, že všichni se znovu sejdou na podzim. Inženýr Petr Severa požádal hlavní sestry,  aby do té doby  připravily detailnější materiály, v nichž budou podrobněji a konkrétněji  zpracovány  vize, jak by měla aktivní ošetřovatelské péče s přechodem nemocnic na akciové společnosti od 1.1.2006  vypadat. „ Dnešní jednání bylo užitečné. Vyslechli jsme názory lidí z praxe, ošetřovatelská péče je obor, který se výrazně profiluje. Je nutné na to reagovat,“ uvedl MUDr. V. Záhorský.  Nepopřel, že k tomu, aby mohly být realizovány potřebné změny a trendy v oboru  do praxe, je nutné jasně vymezit kompetence a odpovědnost vedoucích manažérů ošetřovatelské péče.  Podle vedoucího odboru ing. Petra Severy je relevantní  a z pracovního návrhu to také vyplývá,  aby ošetřovatelská péče byla zviditelněna, včetně podmínek pro práci. „ Navrhované změny a opatření  jsou zatím opravdu pracovní. Materiál je potřeba dotáhnout. Spolupráci se nebráníme, naopak,“ zdůraznil MUDr. Vladimír Záhorský.

 

Vydala: Mgr. Romana Žatecká, tisková mluvčí Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 754, mobil 603 192 631

e-mail: zatecka.r@kr-ustecky.cz

 

 

 

Kraj vítá nové záměry v ošetřovatelské péči

 
Zodpovídá: 11
Vytvořeno / změněno: 8.8.2005 / 8.8.2005 | Zveřejnit od-do: 8.8.2005-8.10.2005
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu