Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Radek Vonka jednal o komplexní obnově elektrárny Tušimice II.

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Radek Vonka jednal o komplexní obnově elektrárny Tušimice II.
O komplexní obnově tepelné elektrárny Tušimice II. jednal dnes zástupce a náměstek hejtmana Ústeckého kraje Radek Vonka s ředitelem sekce Obnova zdrojů společnosti ČEZ, a.s. Otakarem Rýdlem a ředitelem elektrárny Otakarem Tučkem. Zástupci společnosti představili celý investiční záměr, spočívající v radikálním zmodernizování technologie a radikálním snížení produkce škodlivých látek při zachování současného výkonu 4 x 200MWel do roku 2010.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 8. 7. 2005

 

Radek Vonka jednal o komplexní obnově elektrárny Tušimice II.

 

O komplexní obnově tepelné elektrárny Tušimice II. jednal dnes zástupce a náměstek hejtmana Ústeckého kraje Radek Vonka s ředitelem sekce Obnova zdrojů společnosti ČEZ, a.s. Otakarem Rýdlem a ředitelem elektrárny Otakarem Tučkem. Zástupci společnosti představili celý investiční záměr, spočívající v radikálním zmodernizování technologie a radikálním snížení produkce škodlivých látek při zachování současného výkonu 4 x 200MWel do roku 2010.

            „Snižování produkovaných imisí a prachu je pochopitelně vysoce důležité, ovšem stejnou váhu pro mne má i snaha ČEZu, spočívající v navazování užších kontaktů. Cílem této snahy je široké zapojení subdodavatelských firem z našeho kraje, aby dostaly šanci podílet se na zakázce v objemu několika miliard korun. Vedeme společná jednání hospodářskými i sociálními radami v regionu a je dobré, že se ČEZ v dnešní době, kdy je uhelná energetika v kraji velmi diskutovaným tématem, ukazuje v tomto dobrém světle,“ konstatoval Radek Vonka.

            Komplexní přestavbou elektrárny Tušimice II. se zabývala na svém posledním jednání Rada Ústeckého kraje (15.června 2005), která se k záměru vyjadřovala v rámci procesu EIA. Konstatovala, že nepožaduje provést posouzení komplexní obnovy elektrárny podle zákona o posuzování vlivů na životní prostředí, protože předložené oznámení a navazující dokumenty zhodnocují úplným a vyčerpávajícím způsobem možné vlivy na životní prostředí a prokazují, že ovlivnění životního prostředí je přípustné.

 

Vydala: Mgr. Romana Žatecká, tisková mluvčí Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 754, mobil 603 192 631

e-mail: zatecka.r@kr-ustecky.cz

 

 

 
Zodpovídá: 11
Vytvořeno / změněno: 8.7.2005 / 8.7.2005 | Zveřejnit od-do: 8.7.2005-8.10.2005
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu