Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Žádost

Poskytnutí informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, žádost doručená povinnému subjektu dne 9. 8. 2020.
 

 
 

Dotaz žadatele:

„1. Příloha č. 1 smlouvy o výpůjčce je údajným inventurním soupisem z r. 2017, který nesplňuje náležitosti podle zákona o účetnictví. Žádám o informaci o tom, které sbírkové předměty sbírky Muzeum Praga, zapsané v CES, byly vypůjčitelem skutečně fyzicky převzaty na základě seznamu s uvedením inventárních čísel, jehož kopií prosím předložit.

2. Součástí přílohy č. 1 smlouvy o výpůjčce jsou předměty, označené jako ukradené, kterými půjčitel nedisponuje. Vysvětlete, jak mohou být neexistující předměty předmětem výpůjčky.

3. Která vozidla jsou předmětem policejního vyšetřování, z jakého důvodu je vyšetřování vedeno a proč jsou předmětem výpůjčky.“

 

Odpověď:

K výše uvedeným dotazům zasíláme vyjádření Krajského úřadu Ústeckého kraje:

1. Jak jsme již několikrát sdělovali, po dokončení přestěhování celé sbírky, bude učiněn soupis, který bude následně tvořit přílohu smlouvy o výpůjčce. Název inventurní soupis používá vlastník sbírky. Předměty sbírky nemá vlastník sbírky označeny inventárním číslem. Ústecký kraj je vypůjčitelem sbírky, proto nebude inventární čísla pořizovat.

2. V konečném soupisu budou uvedeny skutečně vypůjčené předměty.

3. Policejní vyšetřování je vedeno s vlastníkem sbírky, nikoli s Ústeckým krajem.

 

 
Zodpovídá: Mgr.Sylva Smutná
Vytvořeno / změněno: 25.8.2020 / 25.8.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu