Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Tarif ČD

ODPOVĚĎ pro Jana Sůru, 22.10.2019
 

 
 

Dotaz (v původním znění):

 

Dobrý den,

 

rád bych se zeptal na dvě otázky týkající se tarifu DÚK.

K jakým změnám konkrétně v tarifu DÚK od změny jízdního řádu dojde (např. prodloužení platnosti do některých oblastí Středočeského kraje).

Podle některých informací jste nakonec ustoupily a bude platit i ve vlacích ČD více jejich tarif Tr10 než bylo původně oznámeno. Pokud tomu tak je, co tedy vše bude ve vlacích ČD platit a nebojíte se ztráty příjmů z tržeb za jízdní doklady DÚK?

 

Předem děkuji za odpovědi.


Odpověď:

Dobrý den,

 

K prodloužení platnosti tarifu do Středočeského kraje dojde na železnici: linka U12 z Domoušic do Kounova (protože tam už jezdí i autobus DÚK) a na U32 do Mělníka, protože se tam uznává DÚK už v některých busech PID a jezdí tam loď DÚK. Dále se prodloužení dotkne spojení do Žandova v Libereckém kraji.

 

Na základě posledního jednání s ČD předpokládáme, že ve vlacích budou platit všechny doklady ČD TR10, včetně všech tipů inkaret a slev. Úbytek tržeb nelze vyloučit, ale dohodli jsme se s ČD na způsobu nabízení jízdenek DÚK a věříme, že je využije maximum cestujících. Bohužel souběh s dálkovou dopravou objednávanou MDČR, kde kraj nemá tarifní pravomoci, a možná nepřehlednost situace vede Ústecký kraj k tomuto postupnému přechodu k původnímu záměru - jedinečnému tarifu DÚK. Mezitím nás ČD přislíbily informovat o počtech jízdenek - využívání jejich tarifů a slev.

 

Připravila:

Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková

Kancelář hejtmana

tisková mluvčí pro oblast dopravy

Krajský úřad Ústeckého kraje

Velká Hradební 3118/48

400 02 Ústí nad Labem

tel.:     +420 475 657 788

e-mail: frankova.m@kr-ustecky.cz  

 
Zodpovídá: Bc. Jenny Strycharzová
Vytvořeno / změněno: 24.10.2019 / 24.10.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu