Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Kozí dráha

Odpověď Pavlovi Přibylovi, MF DNES, 15.10.2019
 

 
 

Dotaz (v původním znění):

 

Vážená paní Fraňková,

obracím se na Vás s několika dotazy týkajících se provozu Kozí dráhy a jejího dalšího využití. Předem Vám moc děkuji za odpovědi, potřeboval bych je nejpozději zítra dopoledne, pokud by to šlo.

1. Města Děčín, Teplice i další uvažují o tom, že by z nevyužívané Kozí dráhy mohla vzniknout cyklostezka. Jejich zástupci chtějí dokonce podepsat memorandum v této záležitosti. Jak se k tomuto návrhu staví Ústecký kraj?

2. Plánuje kraj, že by se na Kozí dráhu ještě v budoucnosti mohly vrátit vlaky? Plánuje, že by u SŽDC objednal pravidelnou dopravu?

3. Kdo by případné přebudování Kozí dráhy na cyklostezku platil? Uvažuje kraj, že by se toho nějak finančně účastnil - s vědomím toho, že cyklostezky v posledních letech podporuje a hradí?

Ještě jednou Vám moc děkuji za všechny informace k tomuto tématu. 

S pozdravem 


Odpověď:

Dobrý den,

Posílám informace k Vašim dotazům.

Se záměrem memoranda nebyl Ústecký kraj zatím nijak oficiálně osloven, vedení kraje k tomu tudíž nezaujalo žádné stanovisko, na pracovní úrovni ovšem takové informace máme. V současné době se prověřují varianty možného využití tělesa trati, přičemž cyklostezka je jednou z nich. Dá se říci, že by její realizace prospěla dopravě i cestovnímu ruchu, zvažuje se ale více variant.

Co se týká vlakové dopravy, nevíme o tom, že by trať v tuto chvíli byla sjízdná a provozuschopná. Pokud by tomu tak bylo, prověřila by se možnost objednání vlakové dopravy v režimu turistické linky.

Ústecký kraj prioritně řeší realizaci a financování čtyř páteřních cyklotras v regionu. V tuto chvíli je nejdůležitější příprava a stavba cyklostezky Ohře.

S pozdravem

 

Připravila:

Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková

Kancelář hejtmana

tisková mluvčí pro oblast dopravy

Krajský úřad Ústeckého kraje

Velká Hradební 3118/48

400 02 Ústí nad Labem

tel.:     +420 475 657 788

e-mail: frankova.m@kr-ustecky.cz  

 
Zodpovídá: Bc. Jenny Strycharzová
Vytvořeno / změněno: 24.10.2019 / 24.10.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu