Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Oblast rozšířené platnosti Tarifu DÚK od 15.12.2019

koláž
Od prosincové změny jízdních řádů se rozšiřuje platnost integrovaného krajského tarifu Dopravy Ústeckého kraje (DÚK).
 

Odkazy


 
 

). U vlaků budou integrované jízdenky nově využitelné i při cestách do části Středočeského kraje - od 15. 12. 2019 začne Tarif DÚK platit na železničních linkách R23 a U32 až do Mělníka. Jízdenky DÚK na těchto linkách platily dosud jen na území Ústeckého kraje a jejich platnost končila ve Štětí. Prodlužuje se i platnost Tarifu DÚK na lince U22, kde nebude platit jen do Horních Beřkovic, ale nově až do Vraňan. V jednání je i rozšíření uznávání jízdenek DÚK na vlakových linkách U4 a R20 do Kralup nad Vltavou, které by mělo vstoupit v platnost od data vyhlášení. Ve Středočeském kraji se také rozšířila platnost papírových jízdenek DÚK na autobusových linkách. Kromě dosavadních šesti linek PID, přibydou v prosinci další dvě linky, kde bude možné jízdenky DÚK používat: linka 585 v úseku Třeboc – Ročov /Kroučová – Vinařice a linka 619 v úseku Kroučová, křiž. – Vinařice.

Plnohodnotná platnost Tarifu DÚK Vás od 15. prosince čeká u nových železničních dopravců Dopravy Ústeckého kraje, u společností ARRIVA vlaky s.r.o., Regiojet ÚK a.s. a Die Länderbahn CZ s.r.o., ale taktéž u dopravce AŽD Praha s.r.o., který přejde ze sezónního turistického režimu na každodenní provoz. Tito železniční dopravci budou uznávat jak papírové, tak elektronické jízdenky DÚK a budu tyto jízdenky i prodávat. Nově budou od prosincové změny jízdního řádu uznávány a vydávány elektronické jízdenky DÚK i u Českých drah a Dopravního podniku města Ústí nad Labem (zde dosud platil Tarif DÚK jen částečně a uznávaly se jen papírové jízdenky). Tarif DÚK bude tak po prosincových změnách u naprosté většiny integrovaných dopravců platit plnohodnotně. Částečně integrovaný s pouhým uznáváním papírových jízdenek zůstane jen Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova a 8 autobusových linek PID.

 
Zodpovídá: Ing. Michaela Morrice Zárybnická
Vytvořeno / změněno: 16.10.2019 / 16.10.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu