Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Mostecké muzeum hostilo workshop na téma Cesta Hornického regionu Krušnohoří/Erzgebirge mezi světové dědictví (1998–2019)

Workshop
Ústecký kraj uspořádal za finanční podpory Ministerstva kultury ČR v Oblastním muzeu a galerii v Mostě, p. o. retrospektivní workshop s mezinárodní účastí. Připomněl dlouhou a spletitou cestu nominace Hornického regionu Krušnohoří/Erzgebirge k úspěšnému zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO, který se uskutečnil 6. července 2019 v ázerbájdžánském Baku.
Tisková zpráva ze dne 13. září 2019
 

 
 

V rámci workshopu se uskutečnila řada českých i německých přednášek z historie přípravy návrhu tohoto kulturního statku  k zápisu na Seznam světového dědictví. Účastníci byli seznámeni především s jeho dvěma českými součástmi v Ústeckém kraji – Hornickou krajinou Krupka a Hornickou krajinou Vrch Mědník. Dále vyslechli přednášky o roli muzeí při prezentaci a propagaci kulturních statků, shlédli doprovodnou výstavu a seznámili se s novými metodami skenování a zobrazování hornických děl, památkových objektů a muzejních expozic.


Nad akcí převzala záštitu Jitka Sachetová, členka Rady Ústeckého kraje pro oblast kultury a památkové péče a Václav Girsa, prezident Českého národního komitétu ICOMOS (Mezinárodní rady památek a sídel).


01
Na workshopu se uskutečnila celá řada českých i německých přednášek.

04
Na akci promluvila i radní pro kulturu a památkovou péči Jitka Sachetová.

08
Vystavovaná expozice minerálů Krušných hor.

09

 

 


 

04
Hornická krajina Krušnohoří/Erzgebirge - vrch Mědník.

 

05
Hornická krajina Krušnohoří/Erzgebirge - podzemní štoly Starý Martin.

 

06
Krupka z výšky.

 

 

 


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 13.9.2019 / 13.9.2019 | Zveřejnit od: 13.9.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu