Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Dobrá reklama pro školu i kraj. Úspěšné plavce z ústecké školy ocenil hejtman

Plavci Resslovka
Ústečtí plavci, reprezentující Střední průmyslovou školu Resslova a zároveň tým Ústecké akademie plaveckých sportů, se vrátili z mistrovství světa škol v plavání v brazilském Riu de Janeiro s individuálními úspěchy.
Tisková zpráva ze dne 27. června 2019
 

 
 

Václav Šonka společně s Ondřejem Kubínkem doprovázeli mladé talenty Pavla Ouředníka, Vojtěcha Janečka, Filipa Sonnenberga, Vojtěcha Šedu, Davida Řezáče a Matěje Mrázka, ve které vkládali velké naděje.

I přes konkurenci nejlepších plavců ze sedmnácti zemí světa se česká výprava může chlubit velmi dobrými výsledky. V celkovém pořadí se chlapci umístili na 9. místě. V individuálním hodnocení se hned dva ústečtí plavci stali středoškolskými mistry světa. Vojta Janeček si pro titul doplaval na trati 50 metrů prsa, a Pavel Ouředník, který stejnou distanci plaval volným způsobem. 

Na dvojnásobné stometrové trati volným způsobem obsadil Pavel Ouředník v novém osobním rekordu druhé místo. Polohová štafeta ve složení Vojtěch Šeda, Vojtěch Janeček, Filip Sonnenberg a Pavel Ouředník obsadila nepopulární 4. místo. Kluci si akci v exotické Brazílii pochvalovali. „Plavalo se na bazénu, kde se konaly v roce 2016 v rámci olympiády plavecké sporty, konkrétně skoky do vody a synchronizované plavání. Voda v bazénu byla rychlá. Plavalo se nám dobře, což se pak promítlo i ve výsledcích,“ konstatoval jeden z plavců.

Díky těmto úspěchům se tým i s ředitelem školy Jaroslavem Marešem dostavil na Krajský úřad Ústeckého kraje, kde se jim od hejtmana Oldřicha Bubeníčka dostalo uznání.

01
Úspěšní plavci u hejtmana Oldřicha Bubeníčka.

02
Zlatá z Ria.

 

03
Pro studenty to byl úspěšný šampionát. 

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 27.6.2019 / 27.6.2019 | Zveřejnit od: 27.6.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu