Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Dětské domovy Ústeckého kraje zajistí péči v elektromobilech od Skupiny ČEZ

Elektromobily
V rámci Smlouvy o vzájemné spolupráci mezi ČEZ, a. s., a Ústeckým krajem se letos naplnil projekt elektromobility převážně pro Dětské domovy Ústeckého kraje. Celkem 22 elektromobilů a k nim stejný počet dobíjecích stanic darovaných Skupinou ČEZ poslouží zejména k městské přepravě dětí z dětských domovů do zdravotnických zařízení, k zajištění zásobování dětských domovů i převozu dětí na různé akce a soutěže.
Tisková práva ze dne 24. června 2019
 

 
 

Po území Ústeckého kraje začíná jezdit dalších 22 nových automobilů na elektrický pohon a rozvoj elektromobility v tomto regionu roste skokovým tempem. Po loňském předání 19 elektromobilů sociálním ústavům se tak letos rozrostla elektromobilová flotila Ústeckého kraje o dalších 22 vozů. 17 jich zamířilo do dětských domovů, další pět využijí sociální ústavy.

„Těší mě, že tato čistá forma dopravy nachází symbolicky své užití právě v tomto kraji, kde byla a je vysoká poptávka po řešeních vstřícných k životnímu prostředí. Elektromobilita má totiž potenciál právě v městských aglomeracích nebo zalidněných regionech s hustou sítí komunikací, kde je prostor pro elektrický pohon jak v individuální tak i ve veřejné dopravě,“ uvedl generální ředitel Skupiny ČEZ Daniel Beneš.

„Velmi si spolupráce se skupinou ČEZ nejen v této oblasti vážím. Elektromobily využívají pro služební cesty zaměstnanci krajského úřadu již několik let. Dlouhodobě podporuje kraj i vznik nových dobíjecích stanic. Od loňského roku mohou výhody elektromobilů využít pro svou náročnou práci i pracovníci v sociálních službách, teď se seznam rozšíří i o školská zařízení. Všechna auta byla vybrána tak, aby maximálně vyhovovala jejich potřebám,“ popsal význam spolupráce se skupinou ČEZ hejtman Oldřich Bubeníček.

 

Odbor školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Ústeckého kraje doporučil 17 dětských domovů a Odbor sociálních věcí doporučil pět sociálních ústavů, kterým energetická společnost ČEZ darovala cekem 22 elektromobilů a 22 dobíjecích stanic. Pracovníkům v dětských domovech i v sociálních službách poslouží především k přepravě dětí a klientů do lékařských zařízení po městě, rozvozu stravy, zásobování a zajištění další nezbytné agendy.

Na území Ústeckého kraje provozuje Skupina ČEZ aktuálně 19 veřejných dobíjecích stanic, z toho 11 rychlodobíjecích schopných doplnit 80 % kapacity baterie elektromobilu za 20-30 minut. Veřejné dobíjecí stanice ČEZ jsou k dispozici např. v lokalitách Ústí nad Labem, Děčín, Chomutov, Most, Teplice, Litoměřice, Trmice, Prunéřov, Ledvice nebo v Hrušovanech. Většina jich je zároveň pohodlně dostupných z přilehlých významných silničních tahů.


01
Elektromobilová flotila Ústeckého kraje se rozrostla.

02

 

03
Uprostřed hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, napravo radní pro oblast sociálních věcí Miroslav Andrt, vedle něj 1. náměstek hejtmana Martin Klika. Vlevo Ivo Pěgřímek.

04

 

05

 

 


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 24.6.2019 / 24.6.2019 | Zveřejnit od: 24.6.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu