Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Vietnamský velvyslanec řešil s hejtmanem především rozvoj další spolupráce

Vietnamský velvyslanec
Slavnostní otevření obchodního centra na okraji Ústí nad Labem, podpora spolupráce mezi oběma zeměmi a rozšíření spolupráce v oblastech zdravotnictví, vzdělávání či cestovního ruchu. To byla hlavní témata, o kterých jednal vietnamský velvyslanec Ho Min Tuan společně se svými kolegy na návštěvě u hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka za přítomnosti radní Jitky Sachetové.
Tisková zpráva ze dne 20. června 2019
 

 
 

Vietnamská delegace v čele s velvyslancem se přijela do Ústeckého kraje přesvědčit o kvalitních vztazích mezi oběma státy. „Příští rok budeme slavit 70 let od založení diplomatických vztahů mezi vaší zemí a Vietnamem. Rád bych, abychom do budoucna zaměřili naši další budoucí spolupráci i na kooperaci krajské úrovně,“ informoval hejtmana velvyslanec Ho Minh Tuan.

 

Velvyslanec Vietnamské socialistické republiky v ČR Ho Minh Tuan se narodil před 57 lety v Hanoi. Tuto funkci vykonává přes dva roky. Předtím pracoval například na Velvyslanectví Vietnamu v Japonsku jako ministerský rada a poté i jako ministr.

Rozvojová spolupráce mezi ČR a Vietnamem má dlouhou tradici a vietnamská strana při všech příležitostech českou pomoc velmi oceňuje. Česká republika je jedinou zemí bývalého východního bloku, která ani v obtížném období hospodářské transformace nepřestávala Vietnamu poskytovat rozvojovou pomoc. Největším českým investorem ve Vietnamu je firma PPF, která zde investovala do oblasti bankovnictví a v průběhu několika let si na vietnamském trhu vybudovala vedoucí postavení v sektoru spotřebitelských úvěrů.

01
Velvyslanec Vietnamské socialistické republiky v ČR Ho Minh Tuan.

02
Hejtman předal velvyslanci český granát.

 

03
A od velvyslance dostal hejtman tradiční vietnamský porcelán. 

 

 


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 20.6.2019 / 20.6.2019 | Zveřejnit od: 20.6.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu