Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Opět po roce se záchranáři představili na Střeleckém ostrově v Litoměřicích

foto
Už jedenáctý ročník Dne záchranářů Ústeckého kraje navštívily tisíce lidí. Na Střeleckém ostrově v Litoměřicích byl pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé a nechyběly dynamické ukázky, jako je vyproštění osob z havarovaného vozidla, vyzvednutí nevybuchlé munice z vody policejními potápěči nebo vznícení oleje pod dozorem hasičů.
Tisková zpráva ze dne 15. června 2019
 

 
 

Hasiči také ukázali využití lezecké techniky i řezacího zařízení COBRA. Policejní kynologové předvedli, jak probíhá výcvik služebních psů.  Dále složky IZS předvedly záchranu zraněné osoby pomocí vrtulníku. V průběhu dne byla k vidění vystavená záchranářská, policejní, hasičská i armádní technika. Návštěvníci se tak mohli seznámit s vozidly a technikou, se kterou jednotlivé složky pracují každý den. Připravena byla také soutěž v parkování na přesnost nebo dopravní simulátory BESIP. Dále si návštěvníci zkusili, jak se má správně poskytovat první pomoc, a informovali se, jak se správně volá na tísňovou linku.

Celým dnem provázel moderátor a bavič Josef Melen. Generálním partnerem akce byla společnost NET4GAS.

                         

foto

foto

Ukázka vznícení oleje na pánvičce po pokusu hasit vodou.

foto
Zahájení XI. Dne záchranářů Ústeckého kraje v Litoměřicích.

foto

foto

foto

foto

fotofoto

foto

foto

foto


foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 15.6.2019 / 15.6.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu