Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Nábor do registru dárců kostní dřeně v Litoměřicích přinesl celkem 53 nadějí na život

foto
V rámci XI. Dne záchranářů Ústeckého kraje na Střeleckém ostrově v Litoměřicích se uskutečnil nábor do registru dárců kostní dřeně. Celkem 53 dobrovolníků se rozhodlo vstoupit a darovat někomu naději na život. V ústeckém dárcovském centru je tak aktuálně více než 6000 registrovaných.
Tisková zpráva ze dne 15. června 2019
 

 
 

„S partnerem jsme se do registru zapsali před lety, potom co nám náš kamarád zemřel na leukémii, on svého dárce bohužel nenašel,“ řekla jedna z návštěvnic. V ČR onemocní každoročně stovky lidí včetně mladých lidí i malých dětí chorobami krvetvorby, které vážně ohrožují jejich život. Nejznámější a nejčastější mezi těmito nemocemi je leukémie. Následují ji zhoubné nádory krvetvorby, těžké útlumy krvetvorby nebo imunity. Transplantaci kostní dřeně absolvuje v naší zemi několik set pacientů. Z toho 75 % dárců krvetvorných buněk je od nepříbuzného dobrovolného dárce. Bohužel pro každého čtvrtého pacienta se "jeho" dárce kostní dřeně nenajde. Proto je tak nutné počet dobrovolníků v registru neustále zvyšovat! Ke konci roku 2018 registr disponoval 85 525 aktivními dobrovolníky dostupnými pro pacienty. Více informací na http://www.kostnidren.cz/

Děkujeme všem, kterým není lhostejný nelehký osud druhých. 

foto
Možnost registrovat se je od 18 do 35 let.

foto
V Litoměřicích padla hranice registrovaných. V ústeckém dárcovském centru je tak aktuálně více než 6000 registrovaných. Na fotografii dobrovolná dárkyně, která si toto číslo připsala.

foto
6000!!!!!

foto
Tým z transfuzního centra ústecké Masarykovy nemocnice spolu s dobrovolnou dárkyní.

foto

foto

foto

foto
Do registru vstoupili i dobrovolníci z řad policie.

foto

foto

foto

foto

foto

foto
Dobrovolník ze zdravotnické záchranné služby.

foto

foto

 

foto

foto

foto

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 15.6.2019 / 15.6.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu