Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Školení v oblasti památkové péče v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje

školení
Dne 14.5.2019 proběhlo v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje školení v oblasti památkové péče pro pracovníky obecních úřadů s rozšířenou působností na úseku památkové péče a pracovníky Národního památkového ústavu územního odborného pracoviště v Ústí nad Labem.
JUDr. et Mgr. Michal Tupý a Mgr. et Bc. Aleš Bystrianský z Památkové inspekce Ministerstva kultury ČR přednesli aktuální témata památkové péče. Mezi nimi nechyběly přednášky o kompetencích orgánů památkové péče a Národního památkového ústavu v rámci rozhodování na místě, o vázanosti a respektování předchozích závazných stanovisek a rozhodnutí a o novele stavebního zákona č. 225/2017 Sb. Ve druhé části školení zazněly příspěvky o předmětu ochrany v interiérech nemovitostí a problematice označování provozoven a reklamy v památkových rezervacích a zónách, o termínu prostředí kulturní památky, posuzování předložené dokumentace a o aplikaci § 14 odst. 7 památkového zákona. Na závěr byly představeny legislativní návrhy, které se dotýkají památkové péče, včetně rekodifikace stavebního práva. Záměrem odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu je i do budoucna pokračovat v odborných a metodických seminářích ke kulturnímu dědictví kraje.
 

Odkazy

  • foto 1 [JPG, 319 kB] (15.5.2019)
  • foto 2 [JPG, 812 kB] (15.5.2019)

 
 
 
Zodpovídá: Karina Strnadová
Vytvořeno / změněno: 15.5.2019 / 15.5.2019 | Zveřejnit do: 31.12.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu