Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Filmová kancelář Ústeckého kraje: castingu na Rapla II. se v Ústí zúčastnily stovky zájemců

Casting
Případné setkání a hraní po boku dalších předních českých herců v seriálu Rapl s nekompromisním vyšetřovatelem Kunešem v podání Hynka Čermáka v hlavní roli. To jsou hlavní důvody lidí, kteří přišli v úterý 13. února do Kulturního domu v Ústí nad Labem, kde se odehrával casting na epizodní role do pokračování úspěšného seriálu z produkce České televize.
Tisková zpráva ze dne 14. února 2018
 

 
 


Již od desíti hodin, kdy casting začal, se v prostorách ústeckého kulturáku tísnilo několik desítek nedočkavců. Někteří se přišli registrovat vůbec poprvé, jiní již měli zkušenosti s natáčením. „Objevila jsem se v Dešťové víle, která se točila v Zubrnicích a malou roličku jsem si zahrála i v koprodukčním filmu Radeckého pochod. Ten se natáčel v Křimově u Chomutova,“ svěřila se Ústečanka Eva Šlégrová. Ta, stejně jako všichni ostatní, musí čekat, až se jim z produkce ČT ozvou. „Na casting do Ústí přišlo 646 lidí z celého kraje,“ řekla Barbora Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje. 

Druhá série Rapla se má podle tvůrců více soustředit na charaktery obětí kriminálních činů a na prostředí, z nějž vzešly. „Děj jsme přestěhovali z Krušných hor do Ústí nad Labem, řeka bude mít v sérii jednu z hlavních rolí. Točit se bude také na Mostecku a podíváme se do Děčína, kde jsme točili Cirkus Bukowsky,“ vypočítal režisér a scenárista Jan Pachl.

 

Ústecký kraj je krajem rozmanitostí a kontrastů, v němž najde filmař jedinečné krajinné scenérie pro takřka jakýkoli filmový příběh. V roce 2016 natáčela ČT za vydatné regionální pomoci Filmové kanceláře Ústeckého kraje seriál Svět pod hlavou, který se stal následně hitem televizních obrazovek.


01
Na casting se stála fronta.

02
Zájemci museli vyplnit dotazník.

 

03
Učesat se před focením...

 

04
...a úsměv, vyletí ptáček!

 

 

05
A nyní budou zájemci čekat, až se jim produkce ozve.

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 14.2.2018 / 14.2.2018 | Zveřejnit od: 14.2.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu