Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Hejtman jednal v Lobendavě s vedením obce o zřízení malotřídky

foto
Na pozvání starostky Lenky Hausdorfové přijel hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček do Lobendavy. Vedení obce představilo svůj plán na zřízení malotřídky z bývalé budovy ústavu sociální péče, kterou kraj loni předal obci.
Tisková zpráva ze dne 12. října 2017
 

 
 

„Chtěli bychom zde vybudovat školu, která se zároveň stane společenským centrem obce i volnočasovým centrem pro děti. Výuka by probíhala nejen v prostorách školy, ale i v přírodě, která nás obklopuje. Vnímám to jako jednu z možností, jak udržet obyvatele v obci,“ řekla starostka Lobendavy Lenka Hausdorfová.

Budova bývalého ústavu je stará 170 let. Areál zahrnuje rozsáhlou zahradu a také jednu menší budovu. Vedení města zde chce po rozsáhlé rekonstrukci přesunout dosavadní školku a zřídit zde základní školu od prvního do pátého stupně.

O předání budovy do rukou obce jsme informovali zde http://www.kr-ustecky.cz/hejtman-predal-lobendave-krajskou-budovu-pro-malotridku/d-1705469

foto
Zleva hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, projektový manažer Luděk Suchomel a vedoucí oddělení fondů a programů krajského úřadu Pavel Hajšman.

foto

foto
Budova bývalého ústavu by měla sloužit v budoucnu jako malotřídka.

foto

 


  

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 12.10.2017 / 12.10.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu