Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Teplická obchodní akademie letos slaví 95 let od svého vzniku

foto
Teplická obchodní akademie v Poštovní ulici má za sebou významné jubileum. Letos je to přesně 95 let, co vznikla. V sobotu 7. října přišli výročí oslavit jak současní, tak bývalí studenti. Mnoho zdaru do dalších let škole popřál také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Radmila Krastenicsová a vedoucí odboru školství Dagmar Waicová.
 

 
 

„Jsem rád, že u nás v kraji máme školu s takovou tradicí a zaměřením, které je stále potřeba,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček. „Naše škola se řadí mezi nejstarší střední školy s ekonomickým zaměřením v Ústeckém kraji,“ dodal ředitel Jiří Nekuda.

Obchodní akademie byla dokonce za 1. republiky jedinou českou střední obchodní školou na severu Čech. Škola se pyšní i významnými absolventy, mezi které patřil například František Fajtl, slavný československý letec a stíhač RAF či Otakar Jaroš oceněný titulem Hrdina Sovětského svazu.

Více o škole na http://www.sostp.cz/

foto
Slavnostní zahájení oslav. Uprostřed hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, vpravo náměstek primátora Teplic Hynek Hanza a vlevo ředitel školy Jiří Nekuda.

foto
Ředitel školy Jiří Nekuda.

foto

foto

Zleva předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Radmila Krastenicsová, vedoucí odboru školství Dagmar Waicová a Jan Kobliha z odboru školství.foto
Vystoupení jedné ze studentek.

foto

foto
Historii školy a její významné absolventy připomnělo několik panelů.

foto

foto
Návštěvníci se mohli posilnit v kavárně, která byla v jedné z učeben.

foto
Kulturní vystoupení.

foto

foto
Prohlídka věže školy.

foto

foto


 


 
 

 


 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 9.10.2017 / 9.10.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu