Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Velvyslanec Státu Palestina navštívil Ústecký kraj

Velvyslanec Palestiny
Ve středu 12. července navštívil Krajský úřad Ústeckého kraje velvyslanec Státu Palestina v České republice Khaled Alattrash, kde se setkal s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem. Mezi projednávanými tématy zazněla snaha o spolupráci především v oblasti kultury, turistiky, a také snaha o pokračování bilaterálních vztahů mezi Českem a právě státem, vyhlášeným roku 1988.
Tisková zpráva ze dne 12. července 2017
 

 
 

Palestinský velvyslanec se s hejtmanem Bubeníčkem sešel neformálně již v únoru na veletrhu cestovního ruchu v Praze. „Jezdím skrz váš kraj do Německa za dětmi a vždy jsem se chtěl v tak malebné krajině aspoň na chvíli zastavit,“ byl nadšený z návštěvy krajského města Khaled Alattrash, který se narodil v uprchlickém táboře v Libanonu.

                                 

Již téměř 25 let probíhají jednání mezi Izraelem a palestinskou samosprávou o vytvoření samostatného státu. V roce 2013 uznalo Stát Palestina celkem 134 ze 193 členských států OSN (mezi ně patřila i tehdejší ČSSR). Od února roku 1989 funguje v Praze Velvyslanectví Státu Palestina. „Mnoho let nás trápí stále ten stejný problém. Naději jsme však neztratili. Chtěli bychom nastolit nezávislý stát, kde by panoval mír,“ přál si na závěr jednání s hejtmanem velvyslanec Alattrash.


01
Oldřich Bubeníček přivítal velvyslance na hejtmanství.

02
Khaled Alattrash.

03

 

04
Velvyslanec se podepsal do pamětní knihy.

 

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 12.7.2017 / 12.7.2017 | Zveřejnit od: 12.7.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu