Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Fakulta výrobních technologií a managementu mění název

fsi
Dne 16. 6. 2017 vstoupila v platnost změna Statutu Univerzity J. E. Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem týkající se přejmenování dosavadní Fakulty výrobních technologií a managementu UJEP. Nově ponese název Fakulta strojního inženýrství UJEP (FSI).
 

 
 

„Ústecký kraj má s UJEP uzavřenou smlouvu o spolupráci a jednou z priorit v této smlouvě obsažených je podpora přírodovědných a technických oborů. Absolventy s profilem strojního inženýra náš kraj potřebuje a nové zřetelné pojmenování fakulty to jasně uchazečům o studium sděluje,“ komentoval nový název FSI hejtman Oldřich Bubeníček.

„Od akademického roku 2016/2017 byla zrušena jedna ze čtyř kateder naší fakulty, katedra managementu a ekonomiky podniku. K tomuto kroku jsme přistoupili proto, že nabízela studijní program podobný tomu, který je realizován naší fakultou sociálně ekonomickou. Bylo nutné přijít s takovým pojmenováním, které by odpovídalo aktuálním studijním programům a předmětům, včetně jejich zaměření, které jsou připraveny pro akademický rok 2017/2018,“ vysvětluje děkan fakulty Štefan Michna. 

Zeštíhlení FVTM logicky muselo zasáhnout i do jejího názvu, který právě slovo management obsahuje. Nová zkratka fakulty tedy bude FSI.

Přejmenování fakulty na fakultu strojního inženýrství je platné od 1. 9. 2017. Přináší s sebou také další změny, a to zejména v podobě nové internetové adresy www.fsi.ujep.cz.

Zdroj: UJEP, Mgr. Jana Šiková, tisková mluvčí a OMK KÚÚK

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 3.7.2017 / 3.7.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu