Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Chomutovské gymnázium se těší z nové jídelny

foto
Ve čtvrtek 29. června se chomutovské gymnázium po 85 letech dočkalo slavnostního otevření školní jídelny, kterého se za Ústecký kraj zúčastnili radní pro oblast investic a majetku Ladislav Drlý a předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Radmila Krastenicsová.
 

 
 

„Gymnázium si rozhodně stravovací prostory zasloužilo. Přeji profesorům i studentům, aby jim nové prostředí zpříjemnilo chvíle strávené ve škole.  A protože se začnou všichni stravovat až od nového školního roku 2017/2018, doufám, že se studenti budou po prázdninách do školy těšit,“ dodal krajský radní Ladislav Drlý.

Gymnázium v Mostecké ulici v Chomutově je jednou ze 100 příspěvkových organizací Ústeckého kraje pro oblast školství.  Jídelny se i přes rozsáhlou rekonstrukci škola nikdy nedočkala. Proto se toto červnové datum zapíše do historie školy.

V současnosti je Gymnázium Chomutov školou, která poskytuje všeobecné vzdělání ve čtyřletém nebo šestiletém studiu a zaměřuje se především na přípravu ke studiu na vysoké škole. Šestileté studium je určeno jen těm nejtalentovanějším žákům základních škol. V posledních letech jsou ve škole otvírány pouze třídy se všeobecným zaměřením. Studenti mají bohatou nabídku volitelných předmětů v posledních dvou ročnících.

Zakázku s názvem „Gymnázium, Chomutov – Rekonstrukce části 1. PP pro účely stravování žáků“ realizovala po dobu šesti měsíců Stavební a obchodní společnost Most spol. s r. o. v ceně 7 264 tis. Kč. Předmětem zakázky bylo vybudování jídelny a výdejny jídla se zázemím, včetně prodejny občerstvení, v prostorách 1. PP školy.  Zájem stravovat se ve školní jídelně má přibližně 450 žáků a 80 profesorů.

foto
Pásku společně přestřihli Ladislav Drlý, radní pro oblast investic a majetku, Radmila Krastenicsová, předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost, Jaroslav Zahrádka ředitel školy, Marek Hrabáč primátor statutárního města Chomutov a Zdeněk Brabec, zástupce realizační firmy SOS Most.

foto
Chomutovské gymnázium má novou školní jídelnu.

foto

 

 

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 3.7.2017 / 3.7.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu