Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Delegace z polské Ostródy navštívila i akci z programu Rodinného stříbra

Ostróda
Ústecký kraj pozval v rámci konání velké letecké akce Memorial Air Show 2017 v Roudnici nad Labem ve dnech 21. až 25. června představitele partnerského regionu z polské Ostródy.
Tisková zpráva ze dne 28. června 2017
 

 
 

„S partnerským regionem navázal Ústecký kraj spolupráci na poli regionálního rozvoje, kultury a školství. Zejména v oblasti regionálního rozvoje funguje spolupráce na vynikající úrovni. Díky společným expozicím na veletrzích cestovního ruchu v Polsku a České republice, tak kromě výměny zkušeností, šetří oba subjekty nemalé finanční prostředky například za realizaci expozic,“ uvedl k návštěvě polské delegace radní kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš.

Oba regiony mají podobný sociální a geografický charakter, výměna zkušeností a praktické příklady z rozvoje cestovního ruchu jsou tak významnou součástí rozvojových aktivit na obou stranách. Cílem návštěvy byla jednání vedoucí k uzavření memoranda o spolupráci s destinací České středohoří o.p.s. pro výměnné pobyty turistů. Polský region je známý krajinou jezerního charakteru s širokou nabídkou vodních sportů na rekreační a profesionální úrovni, návštěva Labe Areny v Račicích byla pro polské hosty inspirací.

V dalších dnech navštívil starosta Ostródy Andrzej Wiczkowski s kolegy například skalní masiv - Pravčickou bránu či leteckou show Memorial Air Show Roudnice nad Labem, která je součástí Rodinného stříbra Ústeckého kraje. Součástí memoriálu byl vyhlídkový let nad třemi destinacemi (Dolní Poohří, Krušné hory a České středohoří).

01
Delegaci z Polska se v Ústeckém kraji líbilo.

02
Starosta Andrzej Wiczkowski (vpravo) se na Memorial Air Show setkal s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem. 

 

03
Hejtman přivítal i další členy delegace.

 

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 28.6.2017 / 28.6.2017 | Zveřejnit od: 28.6.2017
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu