Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Expozice pro partnera mladých sportovců

dres
Ústecký kraj aktivně podporuje mládežnický sport, což stvrdil v květnu 2014 podpisem smlouvy o dotacích pro sportovní profesionální kluby v rámci Koncepce financování sportů s širokou mládežnickou základnou v Ústeckém kraji 2013-2016. Tento ojedinělý projekt nyní reprezentují siluety sportovců s dresy podpořených klubů vystavené v prostorách krajského úřadu.
Tisková zpráva ze dne 29. prosince 2014
 

 
 

Na expozici se podíleli žáci druhého ročníku z oboru truhlář SOŠ Litvínov – Hamr, která je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje. Dřevěné sportovce pod vedením pedagoga Marka Razíma navrhli a vypracovali jmenovitě žáci Pavel Pospíšil, Jiří Maršík, Tomáš Staněk a Tomáš Zajkaš. Siluety oblečené do dresů symbolizují systematickou podporu mládežnického sportu. Tento projekt má zajistit stabilizaci juniorského sportovního prostředí a zaručit dlouhodobou koncepční práci s mládeží. Podpora mládežnického sportu je jednou z priorit Ústeckého kraje. Dotace ve výši 15 milionů korun od ÚK obdrželo osm sportovních klubů, které hrají nejvyšší ligové soutěže v hokeji, fotbale, basketbalu, volejbalu a házené. Jedná se o kluby Dámský házenkářský klub Baník Most, Asociace sportovních klubů Lovosice (Házenkářský klub ASA Město Lovosice), FK TEPLICE a.s., BASKETBALOVÝ KLUB ÚSTÍ N.L., a.s., SK VOLEJBAL Ústí nad Labem, Basketbalový klub Děčín, o.s., Piráti Chomutov a.s., HC Litvínov, občanské sdružení.

 

dres

 

dres

 

dres

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 29.12.2014 / 29.12.2014
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu