Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Závěrečná konference projektu: Ultrajemný prach a zdraví

us
Na Krajském úřadu Ústeckého kraje se uskutečnila konference Ultrajemné částice a zdraví v německo-českém pohraničí (v Erzgebirgskreis a Ústeckém kraji). Projekt „UltraSchwarz“ je zaměřený na analýzu znečištění ovzduší a zdravotních následků. Cílem bylo zjistit působení škodlivin v ovzduší, zejména ultrajemných částic a sazí (tzv. PM1) na obyvatelstvo v Annaberg-Buchholz a v Ústí nad Labem.
 

 
 

Opatření pro zlepšení kvality ovzduší mohou být odvozena na základě jednoznačných vědeckých poznatků. Dodat vědecky fundované podklady bylo právě cílem projektu. Na základě získaných výsledků bude zpracován katalog opatření pro omezení škodlivin v ovzduší.

„Děkuji všem partnerům projektu za jejich práci. Chceme-li zlepšovat ovzduší v našem regionu, musíme mít dostatečné znalosti o současném stavu. Proto patří poděkování všem, kteří se chtějí na dnešní konferenci o své získané poznatky podělit,“ řekl při zahájení konference ředitel krajského úřadu Milan Zemaník.

Příspěvky na konferenci se věnovaly metodice a výsledkům měření ultrajemných částic a ostatních škodlivin v ovzduší, vlivu ultrajemných částic na zdraví obyvatelstva a opatřením pro zlepšení kvality ovzduší.

Partnery projektu byla například Technická univerzita v Drážďanech, Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) – pobočka Ústí nad Labem a Zdravotní ústav Ústí nad Labem. Přístroje na měření ultrajemných částic pořídil v rámci projektu Ústecký kraj pro ČHMÚ.

Projekt je financován Evropským fondem pro regionální rozvoj (EFRE) v rámci programu Ziel 3/Cíl 3.

Připravil: OMK

us1
Ředitel krajského úřadu Milan Zemaník při zahájení konference

us2

us3

logo


 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 9.12.2014 / 9.12.2014
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu