Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Lesy ČR obnovily rašeliniště v Krušných horách

001
Práce zaměřené na ochranu a obnovu rašelinišť v Krušných horách v oblasti česko – německé státní hranice mezi saským Satzungem a českou Horou Svatého Šebestiána na Chomutovsku v Ústeckém kraji se podařilo úspěšně dokončit. Společný projekt, do kterého se zapojil Ústecký kraj a státní podnik Lesy ČR společně se státními lesy v německé spolkové zemi Sasko je tak v závěrečné fázi.
Tisková zpráva ze dne 17. září 2014
 

 
 

V oblasti o rozloze cca 210 hektarů se postupně postavilo přehrazení pro zadržení vody a její opětovné svedení zpět do rašelinišť. Využíval se při tom hlavně místní materiál, především rašelina a dřevo. Péče o rašeliniště přispěla také k zachování důležitého životního prostoru pro ohroženého tetřívka obecného. „Rašeliniště mají možnost se hloubkově zamokřit a vytvořit zásadní předpoklad ro tvorbu nové rašeliny. Technickými prostředky se nám podařilo na našem území obnovit podmínky pro budoucí regeneraci jednoho rašeliniště. Celý projekt však přispěl k zachování dvanácti. Již nyní hodnotíme pozitivně evidentní zvýšení hladiny vody v rašeliništích,“ přiblížil projekt Zdeněk Růžek, ředitel Krajského ředitelství Lesů ČR Teplice.

Na projekt se podařilo partnerům získat i podporu fondů Evropské unie – Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko – Cíl 3 / Ziel 3 a to ve výši 1 milion eur.

Zdroj: Odbor regionálního rozvoje, Krajský úřad Ústeckého kraje

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 17.9.2014 / 17.9.2014 | Účinnost od-do: 17.9.2014-17.10.2014
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu