Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Fotografie tradičních farmářských trhů obohatily expozici starého Mostu

001
Putovní výstava fotografií z prostředí farmářských trhů zaplnila prostory mostecké knihovny. Po Ústí nad Labem, Teplicích a Lounech je město Most již čtvrtým městem v kraji, kde se tato výstava koná. Návštěvníci prostřednictvím fotografií nahlédnou do prostředí konání farmářských trhů, v rámci zahájení výstavy měli návštěvníci možnost ochutnat potraviny oceněné značkou Regionální potravina Ústeckého kraje 2014.
Tisková zpráva ze dne 5. září 2014
 

 
 

“Díky regionálním farmářům a prodejcům mají lidé možnost koupit kvalitní a zdravé potraviny. Zároveň si užijí uvolněnou atmosféru a budou mít i při nákupech čas popovídat si se svými sousedy či známými. Tím trhy plní i nezanedbatelnou společenskou roli”, uvedl náměstek hejtmana Stanislav Rybák.  Výstava se koná v rámci projektu Central Markets -  Revitalizace a propagace tradičních trhů ve střední Evropě. “V naší knihovně se navíc velmi vhodně propojila s expozicí starého Mostu, v němž byly nákupy na trzích také lidovou tradicí,” řekl při zahájení výstavy ředitel knihovny Tomáš Ondrášek. Jeho slova doplnila statutární zástupkyně primátora města Mostu Hana Jeníčková. Podle jejích slov se nyní ve městě farmářské trhy nekonají, jelikož vedení nenašlo místo vhodné k pořádání. To by se v budoucnu mělo změnit.

 

Konání farmářských trhů Ústecký kraj podporuje, mimo jiné se připojil k iniciativě,,Miluj svůj trh“, která usiluje o zavedení Mezinárodního dne trhů. Putovní výstava se z mostecké knihovny přesune do Litoměřic, Chomutova a Děčína. Výstavu bude možné shlédnout do 13. 9. 2014.

 

Projekt je realizován za finanční podpory EU, z programu Central Europe „Cooperating for success“, který je spolufinancován ERDF, www.centralmarkets.eu.

 

Zdroj: Jana Nedrdová, odbor strategie, přípravy a realizace projektů Krajský úřad Ústeckého kraje

01

02

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 5.9.2014 / 5.9.2014 | Účinnost od-do: 5.9.2014-5.10.2014
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu