Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Inovace a technologický transfer – výzva a příležitost pro Ústecký kraj

001
Krajský úřad Ústeckého kraje hostil ve svých prostorách závěrečnou konferenci, která zakončila tříletou přeshraniční spolupráci v rámci projektu Propojení vědy a výzkumu pro malé a střední podniky v sasko-českém příhraničí. Účastníky v úvodu přivítal 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák. Konference se zúčastnili zástupci výzkumné i podnikové sféry z České republiky a Saska.
Tisková zpráva ze dne 21. května 2014
 

 
 

„Ústecký kraj se snaží plnit úlohu zprostředkovatele přenosu informací a znalostí mezi podniky, univerzitami a vědecko-výzkumnými organizacemi a tím přispět ke zlepšení prostředí pro snadnější inovační podnikání. To ve svém důsledku přispěje k vyšší konkurenceschopnosti a hospodářskému růstu regionu," uvedl náměstek.

Jednotlivé aktivity spolupráce představila za Ústecký kraj Jana Nedrdová, manažerka projektu, a Dr. Ulrich Bobe, zástupce společnosti Institut Chemnitzer Maschinen-und Anlagenbau e.V. - partner na saské straně.

Projekt přinesl významné poznatky a možnosti přeshraniční spolupráce mezi podniky a výzkumnými organizace s cílem využít výzkumný potenciál na obou stranách hranice pro zvýšení inovační výkonnosti podniků v příhraničním regionu. Dále byly prezentovány zkušenosti z Jihomoravského inovačního centra a zahraniční zkušenosti ze Švýcarska a Nového Zélandu.

Vedoucím partnerem projektu je Ústecký kraj. Dále se na projektu podílejí za českou stranu Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje, za saskou stranu jsou projektovými partnery společnosti Institut Chemnitzer Maschinen-und Anlagenbau e.V. a Wirtschaftsförderung Erzgebirge GmbH. Projekt je realizován v období 08/2011 až 06/2014.

Projekt naplňuje cíle Regionální inovační strategie Ústeckého kraje, strategie pro období 2014 – 2020 v oblasti podpory vědy, výzkumu, inovací a transferu technologií.

Konferenci připravil Odbor strategie, přípravy a realizace projektů Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Více o projektu a konferenci na www.ukic.cz a na www.technologie-transfer-sn-cz.eu.

Zdroj: Mgr. Věra Frimlová, Odbor strategie přípravy a realizace projektů KÚÚK

 

01

01
Zcela vpravo sedí 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák, zcela vlevo Jana Nedrdová.  

01

01
Dr. Ulrich Bobe

01

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 21.5.2014 / 21.5.2014 | Účinnost do: 21.6.2014
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu