Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Portál rozvoje venkovaCesta: Titulní stránka > Portál rozvoje venkova > Mikroregiony > Mikroregion Cínovec

 

YURA Award

Soutěž nejlepších projektů a přístupů vztahujících se k demografickým změnám ve společnosti. Soutěž je určena pro podniky a to jak soukromé tak veřejné. Více čtěte v podmínkách.
 

Odkazy


 
 

Demografické změny a řešení jejich dopadů jsou pro následující desetiletí jednou z hlavních výzev v oblasti evropského regionálního rozvoje. Zejména regiony ve střední a východní Evropě budou brzy čelit výraznému snížení porodnosti a stárnutí populace stejně tak i odlivu obyvatel stěhováním.

Následkem je nedostatek vzdělaných a vysoce kvalifikovaných odborníků. Tento stav ale není ani neočekávaný ani náhlý. Současná struktura populace ve střední Evropě je výsledkem dlouhotrvajícího a dobře známého vývoje. Např. region Sasko-Anhaltsko ztratil v posledních dvaceti letech okolo půl milionu obyvatel a to téměř 50% z nich díky jejich odstěhování. Takové tendence lze očekávat až do roku 2025. Do této doby Sasko-Anhaltsko předpokládá ztrátu dalšího půl milionu obyvatel. Sasko-Anhaltsko do roku 2025 ztratí přibližně takový počet obyvatel, který odpovídá počtu obyvatel měst, jako jsou Kolín nad Rýnem nebo Neapol.

Jak se s takovou situací vyrovnávají podniky např. v Ústeckém kraji? Zapojte se do naší soutěže.

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Krainová
Vytvořeno / změněno: 5.3.2012 / 5.3.2012
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní menu 

Přeskočit nabídku
 


Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu