Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Portál rozvoje venkovaCesta: Titulní stránka > Portál rozvoje venkova > Mikroregiony > Mikroregion Cínovec

 

Doporučení veřejnosti

 

 
 

 

Smog může způsobit záněty dýchacích cest, větší počet astmatických záchvatů a respiračních potíží, dráždění očí až záněty spojivek. Smogem jsou ohroženy především malé děti a starší lidé; těhotné ženy; alergici, astmatici; cukrovkáři, kardiaci, revmatici, lidé se sníženou imunitou, alkoholici, toxikomani.

 

Při vyhlášení smogové situace z důvodu překročení informativní (a varovné) prahové hodnoty některé ze znečišťujících látek (zejména částice PM10 – prachové částice) se doporučuje osobám s chronickými dýchacími potížemi, srdečním onemocněním, starším lidem a malým dětem zdržet se při pobytu pod širým nebem zvýšené fyzické zátěže, spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. U dospělých osob bez zdravotních potíží nejsou nutná žádná omezení.

 

Při vyhlášení smogové situace z důvodu překročení regulační prahové hodnoty některé ze znečišťujících látek (zejména částice PM10 – prachové částice)  se doporučuje osobám s chronickými dýchacími potížemi, srdečním onemocněním, starším lidem a malým dětem omezit pobyt pod širým nebem. Dospělým osobám bez zdravotních potíží se doporučuje zdržet se při pobytu pod širým nebem zvýšené fyzické zátěže, spojené se zvýšenou frekvencí dýchání.

 

Smogová situace je vyhlašována zejména proto, aby se o ní dozvěděli znečišťovatelé, kteří pak v takovém případě snižují emise do ovzduší regulováním zařízení a provozu podle zpracovaných regulačních řádů, resp. podle stanovených zvláštních podmínek v povolení provozu.

 

Doporučení veřejnosti

 

 
Zodpovídá: Ing. Tomáš Peřina
Vytvořeno / změněno: 15.11.2011 / 15.11.2011
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní menu 

Přeskočit nabídku
 


Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu