Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Portál rozvoje venkovaCesta: Titulní stránka > Portál rozvoje venkova > Mikroregiony > Mikroregion Cínovec

 

Ústecký kraj pořídil nové defibrilátory, urychlí první pomoc

 

 
 
Ústecký kraj zakoupil celkem 15 kusů defibrilátorů, z nichž 12 získala Policie Ústeckého kraje, 2 záchranáři a 1 hasiči. Dohromady stály 0,5 milionu korun. Výhodou nových přístrojů je kromě profesionálního poskytnutí první pomoci sledování činnosti srdce (EKG) a možnost propojení s defibrilátory, které využívá Zdravotnická záchranná služba ÚK.
 
Díky defibrilátorům mohou policisté a vybraní záchranáři a hasiči poskytnout rychlou první pomoc pacientům než si je převezme zdravotnická služba. Nyní čeká složky IZS ÚK odborné školení, na kterém se naučí s přístrojem pracovat. Jedno výcvikové centrum bude Ústí nad Labem, druhé pak v Mostě.
 
Nové defibrilátory budou zaneseny do centrálního monitorovacího systému, který umožňuje efektivně využívat dostupné jednotky s potřebným přístrojem na záchranu osob. Dispečink bude mít přehled, která jednotka s defibrilátorem je nejblíže místě nehody či osoby, která potřebuje rychlou první pomoc. Dle ředitele ZZS ÚK Iljy Deyla je právě včasný zásah klíčový pro přežití osoby. Navíc nejčastější příčinou smrti v Ústeckém kraji bývá infarkt. I kvůli tomu externí defibrilátory složky IZS ÚK uvítaly.
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Marcel Kucr, DiS.
Vytvořeno / změněno: 5.10.2011 / 5.10.2011
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Krizové situace
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní menu 

Přeskočit nabídku
 


Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu