Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rozvoj krajeCesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > ChemLog > Aktuality

 

Svaz chemického průmyslu se seznámil s výsledky projektu ChemLog

Pracovníci Krajského úřadu Ústeckého kraje, kteří spolupracují se Svazem chemického průmyslu ČR (SCHP) na projektu ChemLog (optimalizace logistiky chemického průmyslu ve střední a východní Evropě), představili dosavadní výsledky členům SCHP ČR v rámci jejich valné hromady.
 

 
 

Na zasedání valné hromady SCHP ČR byli zástupci seznámeni se souhrnem aktivit, činností a hospodaření tohoto odborného hospodářského uskupení a také s plány na rok 2011. Po skončení oficiálního zasedání proběhlo prezentační a kooperační sympozium, kde pracovníci kraje po boku jediného českého partnera představili projekt ChemLog členům svazu, tedy zástupcům chemických společností, a to z hlediska obecného přínosu výstupů projektu pro Ústecký kraj.

 

S konkrétními výsledky analýz obsažených ve „Studii proveditelnosti - zlepšení podmínek pro říční dopravu ve střední Evropě (zejména na Labi)“ byli seznámeni přítomní odborníci, mezi nimiž nechyběl ani zástupce Hasičského záchranného sboru ČR, který se již deset let podílí se SCHP ČR a Svazem dopravců ČR na zajištění bezpečnosti přepravy chemických látek, a to v rámci společně vyvinutého bezpečnostního systému TRINS.

 

Následné dotazy z řad zástupců firem sdružených v SCHP vyvolaly zajímavou debatu na téma prosazování a implementace výsledků projektu na úrovni krajské, ale i státní správy a nutnosti prosazení legislativních změn ve prospěch průmyslové dopravní obslužnosti jednotlivých krajů a jejich napojení v rámci Evropského společenství.

 

Závěr mítinku byl věnován konsolidaci akčního plánu projektu ChemLog a neformální diskuzi. Jednalo se o další prezentaci kraje v rámci aktivit vedoucích k hospodářské prosperitě a konkurenceschopnosti v regionu střední Evropy, ve kterých hodlá Ústecký kraj pokračovat, ať už realizací projektu ChemLog, či podobného mezinárodního počinu, projektu ChemClust.

 

01
Studii proveditelnosti prezentoval Ladislav Knespl z krajského úřadu.

01
Ředitel Svazu chemického průmyslu ČR Ladislav Novák

01

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 19.4.2011 / 19.4.2011
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní menu 

Přeskočit nabídku
 


Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu