Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rozvoj krajeCesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > ChemLog > Aktuality

 

Projekt ChemLog v Parlamentu České Republiky

Projekt ChemLog, týkající se optimalizace logistiky chemického průmyslu ve střední a východní Evropě, na kterém se podílí Ústecký kraj, byl prezentován v rámci semináře Hospodářského výboru na půdě Parlamentu České Republiky.
 

 
 

Tisková zpráva z 13. dubna 2011

 

Ústecký kraj je partnerem mezinárodního projektu ChemLog zabývajícího se problematikou dopravy zboží chemického charakteru napříč Evropou se zaměřením na zlepšení podmínek pro říční dopravu ve střední Evropě (zejména na Labi).

Seminář v Poslanecké sněmovně Parlamentu České Republiky na téma „Vnitrozemské vodní cesty – LABE“  zorganizovali zástupci odboru Strategie přípravy a realizace projektů Krajského úřadu ve spolupráci s dalším projektovým partnerem z Česka, Svazem chemického průmyslu, který se v rámci projektu ChemLog zabývá intermodální, neboli kombinovanou dopravou chemických látek.

Přítomné poslance seznámili s obsahem a průběhem projektu zainteresovaní odborníci a vedoucí organizací spjatých s vodní dopravou, jako například Jiří Aster zástupce, KHK ÚK v Unii komor Labe/Odra, který vyzdvihl důležitost labské vodní cesty a seznámil přítomné s plánem regulace labské cesty v Německu.

Krátkým vstupem obohatil seminář Petr Bendl, předseda podvýboru pro dopravu Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny, s ujištěním o pokračování aktivit ke splavnění a údržbě vodních cest. Samotný projekt ChemLog a jeho přínos pro hospodářský rozvoj jak Ústeckého regionu, tak celé spádové oblasti podél Labe obhajoval Jaroslav Foldyna, poslanec za Ústecký kraj. Svůj čas pro prezentaci využil také Ladislav Novák, ředitel Svazu chemického průmyslu České Republiky, aby představil závěry vyplývající z projektu a potřeby pro jejich realizaci. Nastínil také eventualitu navazujícího projektu s podobnou tematikou. U řečnického pultu stanul i  zástupce projektu FLAVIA zabývajícího se intermodálním propojením severní a jihovýchodní Evropy Petr Nachtigall z dopravní fakulty Pardubické univerzity. Akci poctil svou přítomností i zástupce Hospodářské a průmyslové komory z německého Magdeburgu a vyjádřil svou podporu pro aktivity ke splavnění Labe na české straně.

Seminářem provázel Václav Cempírek, poslanec parlamentu a vedoucí katedry Univerzity Pardubice, expert na dopravu a logistiku, který závěrem vyzval přítomné k podnětné diskuzi.

Již v pátek 15.4.2011 proběhne další setkání v rámci projektu CHEMLOG, které bude navazovat na jednání valné hromady Svazu chemického průmyslu ČR, kde se k problematice logistiky chemického zboží vyjádří sami zástupci chemických společností.

 


 

1

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 13.4.2011 / 13.4.2011
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní menu 

Přeskočit nabídku
 


Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu