Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rozvoj krajeCesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > Propojení VaV pro MSP

 

SC a Workshop Červený hrádek

 

 
 

Tisková zpráva z 27. dubna 2011

 

Ústecký kraj v pozici “učícího se” regionu se projektu účastní s cílem získat aktuální informace. Ústecký kraj jako součást České republiky ve střední Evropě se nemůže chlubit  výjimečnými podmínkami pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů  - není tu moře, doba slunečního svitu se nemůže srovnávat s podmínkami ve státech jižní Evropy. Navíc dosavadní zkušenosti zejména v oblasti využití větrné energie jsou rozporuplné. Větrníky  byly realizovány zejména v hraničních Krušných horách, kde jsou vhodné podmínky pro rozvoj využití větrné energie. Krušné hory jsou při tom vyhlášenou ptačí oblastí NATURA 2000, nacházejí se zde vyhlášené národní parky a přírodní rezervace. Záměry velkých větrných parků v Krušných horách jsou negativně přijímány  obyvateli nejen Ústeckého hraje, ale  i sousedního Saska. Zájmem kraje je rozvíjet  využití  obnovitelných zdrojů energie, které jsou v našich podmínkách smysluplné a udržitelné. „Rádi bychom  získali poučení zejména v oblasti geotermální energie, jsme skutečně zvědaví na porovnání  dotační politiky jednotlivých regionů v oblasti fotovoltaických elektráren,“ řekla Taťána Krydlová, vedoucí odbori životního prostředí Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Projekt RENREN - „Renewable Energy Regions Network“ tvoří partnerství ze 14 evropských zemí a Islandu. Projekt sám je zaměřen na výměnu zkušeností – zkušené regiony předávají své know-how a zkušenosti s výrobou a využíváním obnovitelných zdrojů energie regionům, které se “učí” s cílem podpořit touto cestou využívání obnovitelných zdrojů, společně s  předáváním takzvaných “best practices” - v praxi vyzkoušených a osvědčených metod.

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Kateřina Opavová
Vytvořeno / změněno: 6.6.2011 / 6.6.2011
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní menu 

Přeskočit nabídku
 


Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu