Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rozvoj krajeCesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > Sasko-české vztahy v proměnách času

 

Sasové a Češi: partneři nebo nepřátelé?

l
Dne 26. května 2011 se v Drážďanech v Centru pro stření Evropu (MitteleuropaZentrum für Staats-, Wirtschafts- und Kulturwissenschaften) při Technické univerzitě Dresden uskutečnilo jednání pracovního týmu pro projekt s názvem Sasko-české vztahy v proměnách času.
 

 
 

„Myslím si, že toto téma má stále spoustu otazníků a mělo by vstoupit do povědomí laické veřejnosti a nezůstat jen mezi odborníky,“ řekl Radek Vonka, radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch, který jednání osobně navštívil.

 

Přeshraniční projekt, jehož leadpartnerem je Ústecký kraj, je zaměřený na studium vztahů mezi Sasy a Čechy a to už od období tzv. Saské renesance. Pracovní tým si klade za cíl zachytit vývoj česko-německých vztahů v různých souvislostech, ať už se jedná o známé malíře, Napoleonské bitvy, pobělohorské období, průmyslový rozvoj, kulturu, školství, ale pochopitelně i období první a druhé světové války.

 

Výstupem projektu bude odborná publikace a příručka pro učitele, a dále obsáhlá obrazová příloha. Spolupracují na tom partneři projektu, kterými je na české straně Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) a na německé straně je to Technická univerzita Dresden (TUD). Finanční objem ze strany leadpartnera, čili Ústeckého kraje, je zhruba 88 000 eur, UJEP se podílí sumou 76 500 eur a TUD 282 000 eur.

 

„Ústecký kraj je připraven v případě potřeby tento přeshraniční projekt podpořit a zaštítit ho také institucionálně,“ dodal Radek Vonka.

 

Projekt potrvá do března roku 2014 a pracovní tým se setká ještě několikrát, pro média bude připravena tisková konference a vše bude zakončeno závěrečným setkáním všech zúčastněných.

 

 

Připravil: odd. RR a CR ve spolupráci s OTI

a

b
Z jednání pracovního týmu

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 27.5.2011 / 27.5.2011
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní menu 

Přeskočit nabídku
 


Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu