Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rozvoj krajeCesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > Propojení VaV pro MSP

 

Výzva starostům

 

 
 
Vážené paní starostky a páni starostové!

 

            Všichni víme, že výsledky stavební činnosti na venkově jsou za posledních 20 let značně rozsáhlé a mají různou kvalitu. Zdařilá stavební a architektonická díla si však zasluhují větší pozornost i zveřejnění. Považujeme za společenskou chybu, že se veřejnost o těchto dílech nedoví. Je potřebné, aby působivé příklady, v nichž se spojily odborné znalosti a vztah k venkovskému prostředí, byly evidovány, oceněny a publikovány.

 

            Proto jsme iniciovali, aby soutěž Vesnice roku byla doplněna o ocenění „Zlatá cihla v Programu obnovy venkova“. V ní budou hodnoceny rekonstrukce, obnovy, dostavby i novostavby. Letos budou tyto realizace hodnoceny ve všech krajích poprvé. Věříme, že se ocenění Zlatou cihlou zakoření.

 

            Nezůstane však jen u ocenění v soutěži. V loňském roce Spolek pro obnovu venkova ČR ve spolupráci s MMR ČR vydali knihu „STAVBY VENKOVA“, která je první knížkou edice, v níž budeme každým rokem pokračovat. Cílem je publikovat a propagovat příkladné a působivé stavby našeho venkova. Díla oceněná Zlatou cihlou obnovy venkova budou její součástí.

 

            Dovolujeme si Vás upozornit na význam ocenění Zlatou cihlou a doporučujeme Vám, abyste se do nové části soutěže přihlásili. Je to příležitost, abyste díla vzniklá ve Vaší obci prezentovali široké veřejnosti.

 

     

Mgr. Eduard Kavala

předseda SPOV ČR

 

 
Zodpovídá: Zdenka Opočenská
Vytvořeno / změněno: 21.4.2011 / 21.4.2011
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní menu 

Přeskočit nabídku
 


Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu